×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. jūlijs, 2017
Drukāt

Tautieši sagaida lielāku atbalstu latviešu skolām ārzemēs (10)

Kristaps Grasis. Foto: LETAKristaps Grasis. Foto: LETA

Kā sekmēt latviešu valodas apguvi ārpus mūsu valsts robežām un veicināt sadarbību ar Latviju, – uz šiem jautājumiem trīs dienas atbildes meklēja Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo citās Eiropas valstīs.

Pirmais Eiropas Latviešu kongress norisinājās trīs dienas. Eiropas Latviešu apvienības vadītājs Kristaps Grasis norāda, – līdzīgi kā trimdai, kas devās bēgļu gaitās pēc Otrā Pasaules kara, arī jaunās trimdas nākamajām paaudzēm draud tas, ka saikne ar Latviju mazināsies un visbeidzot aizmirsīsies pavisam. Tāpēc nepieciešams sekmēt diasporas bērnu izglītību latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pag, pag, pavisam nesen tautieši ārzemēs pukojās ka “nelietīgā” valsts-Latvija bāž degunu viņu banku kontos, lai noregulētu nodokļu jautājumu, nu vēlas lai šī pati valsts palīdz uzturēt skolas. Kaut kas galīgi neloģisks. Parasti ar neliešiem neviens nevēlas uzturēt jebkādas attiecības.

 2. Trimdas latvieši paši sev izveidoja un uzturēja skolas un citus pasākumus.

 3. Ir vidzemnieki , kurzemnieki , latgaļi , sēļi un ir tautieši-komentētāji . Kas tie tādi ir ? Lasiet komentārus !

 4. Iespējams tas ir ciniski, tomēr es nesaprotu, kāpēc jābrauc uz ārzemēm, lai tur uzturētu latvietību? Īpaši jau , ja tā Latvijas izglītības sistēma tik slikta. Vai nu dzīvo Latvijā vai ārzemēs, bet vienu valsti uz otru pārstiept, īpaši mūsdienās, nešķiet loģiski. Šajā gadījumā īsti neredzu pamatu virsrakstā apzīmētajām gaidām.

  • Nu negaida neviens un neko, nomierinieties tak! Dažiem albraukušajiem, desmit un vairāk gadus sēžot uz pabalstiem, kļūst garlaicīgi, nu un viņi tur kopj savu pidrallā, nosauktu par latvietību. Aizbraucējs strādājošais, pelnošais un normālais vēlas integrēties savā mītnes zemē un ātrāk aizmirst to murgu, ko sauc par dzīvi Latvijā.
   No Dieva puses nesūtiet šiem pidrallā pasākumiem naudu! Labāk iedodiet godīgu daudzbērnu ģimeņu bērniem turpat Latvijā!

 5. Nomierinies, Hohma, neviens neko neprasa, nav tās latviešu skolas aizbraukušajiem vajadzīgas! Tā naudiņa smuki satecēs kabatās tiem, kas pietuvināti silei!

 6. Latvijai naudinas sadiem pasakumiem nav.Visa naudina iztereta okupantu skolam Latvija,krievu valodas ,kremla cekistu “jaunas vestures” un militaro “zinibu” macibam.

 7. Kad jāmaksā nodokļi tad mēs tai Latvijai uzspļaujam, bet palīdziet taču mūsu skolām!

  • Vai kaads .. ko prasa, tas ka miljonus pasi Latvijaa izsepteejiet par, ,peetjumiem, ,kaa atgriezt aizbraukusos, tad tas neskaitaas.
   Aizej labaak samaksaa .. par savu daarza attejas nodokli un tad vem.

Draugiem Facebook Twitter Google+