Ekonomika
Nauda

Tautieši uz Latviju varēs pārskaitīt vairāk naudas bez nodokļa1

Foto – Shutterstock

Finanšu ministrija grasās dubultot to summu, kādu ārvalstīs dzīvojošie latvieši drīkst pārskaitīt saviem radiniekiem, neapliekot to ar nodokli, to intervijā “900 sekundēm” paziņoja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Izmaiņas attieksies ne tikai uz vienkāršiem pārskaitījumiem, bet arī dāvinājumiem.

Reizniece-Ozola teica, ka šobrīd gada laikā apmēram 4000 eiro limita vietā varēs pārskaitīt vairāk kā 7000 eiro. Savukārt citām personām attiecīgi tiks dubultoti līdzšinējie 1500 eiro.

Ministrija plāno arī paplašināt to cilvēku loku, kas varēs saņemt šādus dāvinājumus, lai tie nebūtu tikai paši tuvākie radinieki, bet plašāks loks.

“Šie limiti ir jāpalielina, ņemot vērā, ka tie ir noteikti jau pirms 10 gadiem, un naudas vērtība šajā laikā arī ir mainījusies,” skaidro Reizniece-Ozola.

Viņa vēl norādīja, ka ministrija arī izveidos atsevišķu VID konsultantu nodaļu tieši ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, lai, piemēram, “ja ir plāns atgriezties Latvijā, būtu daudz personiskākas, daudz kompetentākas un kvalificētākas konsultācijas par nodokļu režīmu un uzņēmējdarbības formām”.

LA.lv