×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Ko prasa tautieši? Reemigrācijas koordinatoru pirmā pieredze ar aizbraucējiem (27)

1. Tautiešus sauc mājup

1no6
Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sākusi latviešu reemigrācijas atbalsta pilotprojektu, izveidojot piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, kuru uzdevums ir veicināt izbraukušo latviešu atgriešanos mājās.

Koordinatoriem būs jāuztur regulārs un atkārtots kontakts ar potenciālajiem remigrantiem, kā arī jāveido personiska pieeja.

Ir atlasīti pieci reģionālie remigrācijas koordinatori plānošanas reģionos – Kurzemē, Zemgalē, Rīgā, Vidzemē un Latgalē.

Reģionālie koordinatori ir strādājuši mēnesi.

 1. Tautiešus sauc mājup
 2. Latgales koordinatora pieredze
 3. Vidzemes koordinatora pieredze
 4. Zemgales koordinatora pieredze
 5. Kurzemes koordinatora pieredze
 6. Koordinatora pienākumi

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Vispirms palīdzība un konsultācijas jāsniedz tiem latviešiem, kas Latvijā nevar iekārtoties normālā darbā ar normālu samaksu un plāno aizbraukt no Latvijas, lai izdzīvotu un uzturētu savu ģimeni. Palīdziet cilvēkiem ar dzīves vietu, ar bezmaksas bērnu dārzu un citu sociālu palīdzību, ja cilvēks vēlas palikt Latvijā, bet ir iestrēdzis un finasiālu apstākļu dēl ir spiests aizbraukt, kaut bezprocentu kredītu un citue grantus.

 3. Ne jau vienmer atgriesanos sava Tevzeme un Dzimtene Latvija ir saistita ar dzivokla un pelnas problemam.Vai tie kuri veiksmigi izlauzas no krievu okupetas Latvijas septindesmitajos gados velas atgriesties Latvija,kura atkal sakusies kremla cekistu dominanse? Kamer Latvija neklus par Tiesisku valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi visi Latvijas un Starptautiskie likumi,ieskaitot sodu par Valsts nodevibu,nav nekada pamata atrgriesties.Vai ES un NATO Valsts Latvijas galvaspilseta Riga vel ir dzirdama latviesu valoda ?

 4. “Cilvēkus atgriezties attur galvenokārt darba trūkums, atalgojuma līmenis un valodas nezināšana…”
  Interesanti,vai Tur,no kurienes jāatgriežās viņi arī staigāja apkārt un klaigāja par savu valodu ???

 5. Neesmu nevienu cilvēku sastapis, kurš gribētu lai šie laimes meklētāji atgrieztos ( ja nu vienīgi viņu ģimenes ) ! Aizskrēja ar saukli : te man neviens nedod, tur man dos ! Un tādus gribam atpakaļ ? Palasiet, ko šie raksta : dod, dod, dod , – labi apmaksātu darbu, labus priekšniekus, labu attieksmi, labu …
  Un vēl šie pasaules lupatlaši tik pārliecināti ka šiem tur laime smaidīs līdz pasaules galam !
  Domājiet , pat ja tas kolhozs PSRS sabruka, kolhoznieki kur pazuda – nē viņi un viņu bērni vēl ilgi klejos pa pasauli haļavu meklēdami ! Un tagad atkal: dodiet man šo, apgādājiet mani ar to, nodrošiniet manus bērnus un t.t. Nē, dārgie tautieši, labāk sēdiet pie saviem īru podiem, runājiet svešā mēlē, lamājiet tos, kuri jums nedod! Tagad, kad valsts līmenī tiek pieņemti lēmumi par viesstrādnieku ievešanu, tagad, kad 1000 € vairs neskaitās nekāda dižā alga ( priekš Latvijas tā ir pietiekoši normāla alga, šiem izrādās darba nav, neviens neko nemaksā, neviens viņus nemīl, neviens, neviens …

  • Nu nu,..vai nu tā ir, kā Tu te raksti! Starp aizbraukušajiem, protams, ir dažādi cilvēki, taču kopumā var teikt, ka tā (priekš Latvijas diemžēl) ir tieši tā labākā daļa – uzņēmīgākie un strādīgākie. Man liekas, ka Tu dzīvo kaut kādā savā iedomātā pasaulē, jo es, savukārt, neesmu sastapis nevienu cilvēku, kuram būtu šāda nievājoša attieksme pret aizbraukušajiem. Tagad jau gandrīz katrā ģimenē vai radu lokā ir kāds, kurš dzīvo ārzemēs, un daudzās ģimenēs svešumā ir krietna puse. Manuprāt, tieši iespēja aizbraukt (pavisam vai uz laiku) ir vislielākais Latvijas brīvvalsts ieguvums. Un tikai pateicoties šai iespējai aizbraukt, arī Latvijā algas ir kaut cik pieņemamas. Domā, ka citādi uzņēmēji maksātu to Tavu pieminēto tūkstoti?! Vai neatceries 90 – tos gadus un tikai nupat beigušos krīzi, kad daudziem jo daudziem (iespējams, lielākajai daļai) uzņēmēju bija šāda attieksme: negribi rukāt par 300 eiro – ej prom,…. man aiz vārtiem rinda stāv! Manā darba vietā jaunajai direktorei ir tāda pat attieksme – algas samazināt, virsstundas strādāt neļaut (pateicoties kurām cilvēki varēja nopelnīt kaut cik pieklājīgi, kaut arī uz brīvā laika rēķina). Bet viņa aizmirsusi, ka krīze beigusies un situācija uzlabojusies. Rezultātā – uz personāldaļas vadītājas galda sagūla kaudzīte ar atlūgumiem. Vēl pirms dažiem gadiem cilvēkiem nebija kur sprukt, vai nu samierinies vai brauc prom! Un aizbrauca tieši strādīgākie un uzņēmīgākie.

   • Neņem šito dunduku galvā. Viņš gaudo jau kopš vērā ņemama emigrācija tikko bija sākusies. Pieņemu, ka visi viņa vergi aizmuka tiklīdz bija tāda iespēja. Tagad nu čigliņam “bizness” vairs neiet, jo nav vairs kas vergo. Tāpēc jau visi mēs, aizbraucēji automātiski esam mēsli. 🙂

  • Piekrītu Albertam. Protams, ne jau visi ir tādi. Taču diemžēl tāda tendence ir. To jau parāda raksta nosaukums.” KO PRASA”…

 6. Galvenais, lai sāktu darboties arī darīšanas reģioni, jo ar PLĀNOŠANU vien tālu netiksim.

 7. Tukša gvelšana, un populisms. Neviens reāli domājošs, LV “boratiem” netic ne tik, cik…. Nu, jūs jau paši zinat…

 8. Ko prasa aborigēni , tas nevienu vispār neintresē .

 9. Koordinātora pienākums – jametās uz celiem un jālūdz , solot visus iespējamos un neiespejamos labumus ( kurus atņems vietējiem aborigeniem).

 10. 1. Palicējus sauc nebraukt projām.
  2.Latgales koordinātora pieredze.
  3.Vidzemes koordinatora pieredze.
  utt …

 11. Mani bērni un mazbērni ir prom,radu bērni prom-es invaliditātes dēļ paliku,nobijos-tagad raudu,jo nezinu,kad redzēšu savus mīļos-kāpēc viņi,jauni izglītoti cilvēki nevarēja te godīgi izdzīvot???Asarainu maizi paēda-nebrauks atpakaļ viņi.Skumji…

 12. Es gribu braukt mājās uz Putinsku.

 13. Esmu mazliet pārsteigts! Kad rakstīju savu emocionālo komentāru (par šo tematu es vienmēr uzvelkos, te sava loma ir tam, ka pats savulaik ģimenes apstākļu dēļ nevarēju aizbraukt, kaut ļoti gribējās, bet, kad varēju, tad jau gadi…. Domāju, ka mani lamās par manu komentāru ( šī taču ir LA, kuras lasītāji vienmēr bijuši īpaši nacionāli noskaņoti), taču līdz šim pilnīgi visi komentētāji ir līdzīgās domās.

 14. Tiešām tikai ģimenes ar bērniem plāno atgriezties,kā ar nodokļiem,ko iekasē Latvijā no citas valsts maksātas pensijas.

 15. nu ok kurs gribes ar mani pastradaat. )))))))))))))))))))))))))))))). Bet saku uzreiz mana stundu likme ir 11.22 euro plus nodokli. Bet ja godigi tad ne jau mus kas aizbraukusi bet domajiet par tiem kas plano braukt prom tiem palidziet un ar tiem stradajiem. Man tiesam nevajag .Paldies.

 16. Visu izdarīja lai izbrauktu, tagad risina un pēta, kāpēc un kas ir ‘tas” ko vajag.
  Protams atbildību par šādām globālām kļūdām neviens nenes.
  Tik spēlējamies ar cilvēku dzīvēm, bet reāli tas ir genocīts.

 17. Uz kurieni atgriezties, pensiju nenopelnīsi, bērnus pēc skaita dala, par atalgojumu nemaz vērts pieminēt nav. Kur nu vēl klapatas ar medicīnisko palīdzību, aizvēsturiski medikamenti un rindas uz izmeklējumiem. Ministri cits par citu gudrāki, retam sajēga par ministriju ko vada. Likumi tiek pieņemtu neadekvāti, nauda tērēta neapdomīgi.

 18. Tukša un nevajadzīga naudas tērēšana! Atgriezīsies pavisam nedaudzi – uz latviskumu tendēti cilvēki, kuri labi jūtas tikai latviskā dzīves vidē (vai krieviskā) un citur jūtas kā svešumā un tā jutīsies līdz mūža galam. Un vēl varbūt atgriezīsies margināļi, kuri tur dzīvo uz pabalstiem un arī te cerēs saņemt kaut kādu reemigrācijas pabalstu, ja tādi būs. Pārējie – NORMĀLIE cilvēki, kuri tur iedzīvojušies, pieraduši pie sakārtotas, civilizētas vides, kuriem tur bērni mācījušies skolā un jūtas daudz vairāk piederīgi savai mītnes zemei nevis Latvijai, atgriezties negribēs. Man ir viena paziņa, kura pat ne ļoti ilgi – kādus 5 – 6 gadus dzīvo Anglijā. Viņu, jau iebraucot Rīgas lidostā, te viss kaitina, un viņa sāk ilgoties pēc mājām – ANGLIJĀ! Mājas viņai ir tur un, ja te nedzīvotu vecāki, viņa vispār nekad uz Latviju vairs nebrauktu, jo nekas te viņai vairs nepatīk. Un viņas bērni latviski vēl kaut cik prot, taču ģimenes valoda jau ir angļu – latviski runā tikai, kad atbrauc pie radiem uz Latviju. Ir vēl citi paziņas, kuri dzīvo ārzemēs un neviens netaisās braukt atpakaļ. Ir viena paziņa, kura pēc apm. 5 Īrijā nodzīvotiem gadiem atgriezās, bet viņa tā jau sākotnēji bija izlēmusi, ka tur tikai sapelnīs naudu, atgriezīsies Latvijā un veidos te savu mazo biznesu. Kaut viņa ne mirkli nebija apsvērusi domu Īrijā palikt uz visiem laikiem un par savām mājām uzskata Latviju, arī viņai pēc atgriešanās bija grūti pierast pie Latvijas dzīves vides un daudz kas pastāvīgi krita uz nerviem un kaitināja. Un tagad – veidojot savu mazo biznesu, būs vien jāpiemērojas Latvijas videi – jāiemācās, “sarunāt”, “iesmērēt” (dot kukuļus) un t.t. Vārdu sakot, jāapgūst austrumu tautu parašas un dzīvesveidu. Vispār, man grūti saprast tos, kuriem pietika spēju un uzņēmības, lai tur iekārtotos un iedzīvotos, un kuri tomēr nolēmuši atgriezties. Jo tas nozīmē pazeminājumu – un ne tikai materiālu, bet arī dzīves vides pazeminājumu. No civilizācijas pusmežonībā. Tas pats, kas no Anglijas atgriezties Rumānijā vai Albānijā. Bet nu – katram savs, kā saka. Lai jau veicas, ja kāds sadomā atgroezties!

  • Piekrītu, Sammuraj, katram burtam un jūtām, kas zem tiem! Mani UK 5 gadi atvēra acis.
   Visi tie marastiskie reemigrācijas plāni plānās smadzenēs ir radīti, lai attaisnotu kārtējo naudas atmazgāšanu. Bet šie resori dzvo paralēlajās pasaulēs, kur nauda tiek sasmelta, realitāte tālu un padlatvijas sacerējumu māksla izkopta.

  • Piekrītu katram vārdam! Ar mani ir līdzīgi. Es esmu nodzīvojis UK jau vairāk kā 8 gadus, esmu britu pilsonis. Nevienu reizi pa šiem gadiem neesmu bijis latvijā. Vēl vairāk – vērojot visu šo represīvo iestāžu plosīšanos es gāju vēl mazliet tālāk. Es atteicos no latvijas pilsonības. Man nudien negribas, ja mani kādā brīdī, kad obščagā izbeigsies nauda sāks vajāt 4.maija režīma bandīti – piemēram, sāks paģērēt kaut kādus nodokļus vai vels viņu zina ko vēl.

 19. Uz ko atgriezties mājās? Latvijā nav darbs! Latvijā nav Ražojošas ekonomikas! Darba samaksa ļoti zema! Es šeit, EU centrā, pēc entiem gadiem, šajā nozarē esmu ieguvis Patstāvīgo darba devēja, kompānijas kontraktu! Gandrīz, kā šīs zemes pilsonim! Man bruto alga ir 4200 euro! 1500 euro, 100%, nomaksātos nodokļos! Jā dzīve dārga. Bet Latvijā, es pat 30% no šīs algas nesaņemšu! Mana darba pieredze ir pietiekoša! Kā strādniekam! Bet Latvijā, nekā tāda nav! Likumdošanu Jaunu uzbūvējiet! Pilnīgi Jaunu Nodokļu sistēmu! Caurspīdīgu! Neapzogamu! Rodiet, attīstoties ekon. 80% iedzīvotāju, Vidējais slānis! Un amatpersonām ierobežojumus uz algu griestiem! Nejau 8000 euro mēnešī un nejau 300 000 gadā! Tas ir Totāli izkropļots kapitālisms! Verdzība! Jo biezāks, jo greznāka Villa un Dārga, Elegants autoņš – jo maksā Lielus nodokļus!

 20. Tas viss ir viens liels fufelis.Atgriezamies pirms gada.Katru nakti sapnos redzu ieprieksejo dzivi.Tagad macos jaunu profesiju,lai aizbrauktu pavisam.Latvija ir sinonims vardam murgs.Latvija ir palikusas divas kategorijas:pirma valsts ieredni,kuri vispar neinteresejas par cilveku ka tadu un otra,kura kada iemesla del nevar aizbraugt.

 21. Varbūt vispirms jāizdomā kā noturēt esošos? Ar minimālajām algām diez ko neizdosies…

 22. Pēc 1. un 2.Pasaules kara arī aicināja atgriezties Latvijā – un kā aicinātāji uzstājās valsts pirmās amatpersonas, sabiedrībā atzīti cilvēki. Kaut kāda vēsturiskā atmiņa ir saglabājusies?! Visa šitā koordinēšana pašlaik atgādina niekošanos, ja aicinājumi netiek sasaistīti ar Nacionālā attīstības plānā 2020 nosprausto uzdevumu izpildi mērķu sasniegšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+