×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. decembris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Tautu uzskata par aunu baru (28)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Grūti tam noticēt, bet varbūt patiesi “Rīdzenes sarunu” pētniece Sudrabas kundze iedomājas – uz sēdi aicinātie atnāks saraudātām acīm un, plēšot matus, atzīsies.

Nekā nebija – gudrinieki ar dzelzsbetona sejām ticami paskaidro, ka neviens no viņiem neko tādu nav runājis, viss teiktais ir sadomāts un pārprasts. Pierādījumu nav un nebūs. Žēl, ka Latvijas gudrākie biznesmeņi strādā nevis savas valsts labā, bet tieši otrādi – tautu uzskata par apkrāpjamu aunu baru. Labi, šoreiz ne par sarunām, nevis par baltajiem krekliem, ko uzvelk, lai atrādītos priekšniecībai, bet par sirdsapziņām. Diez kā jūtas cilvēks, kurš skaidri zina, ka viņš, veikli atrodot likuma šķirbas, ir apkrāpis valsti un pievācis sev to, kas pievācams? Laikam jau jūtas ar sevi apmierināts.

Sabiedrībai vajadzētu vairāk izrādīt nosodījumu šādām personām, nevis žurnālos aizgūtnēm lasīt, kādu kārtējo ekskluzīvo auto nopircis krāpnieks. Mēs paciešam visu – apmaksājām “Bankas Baltija” avantūru un priecājāmies, kā toreizējais premjers Māris Gailis apbraukā pasauli privātā jahtā. Pateicībā par bezcerīgi pazaudēto naudu “Parex bankā” Ivaru Godmani ievēlējām Eiroparlamenta deputātos. “Liepājas metalurgā” pazaudētos miljonus kā neatgūstamus uzdāvināsim Latvijai simtgadē, “zaļās elektroenerģijas” blefotāju bariņam ļaujam piesavināties budžeta un Eiropas Savienības dotāciju naudu. Pierādīt neko nevar, bet sabiedrības attieksmei vajadzētu mainīties. Neaicināt šos varoņus uz pasākumiem, ar apbrīnu neatrādīt, kas viņiem pieder, ko mugurā savilkuši un kādas jaunas mīļākās sev līdzi paņēmuši. Lai šie cilvēki ikdienā jūt, ka tauta viņus nicina. Un zina, ar kādu zīmi viņi sevi jau ierakstījuši mūsu mazās valsts vēsturē. Lai tur kā, bet veiklajiem darboņiem ikdienā jājūt nicinoša attieksme no sabiedrības puses. Jo attieksme ir ļoti smags sods, apkārtējo novēršanās nereti ir daudz mokošāka par cietuma kameru.

Katram nav dots biznesmeņa talants, un jāpriecājas, ka kāds prot nopelnīt. Bet īpašs prieks par tiem, kas ar savu lielo naudu dara labu ne tikai sev. Vismilzīgāko paldies, atbalstot kultūru, pelnījuši Teterevi. Cik daudz teātra izrāžu un koncertu redzējuši tie televīzijas skatītāji Latvijas laukos, kuri naudas trūkuma dēļ nevar aizbraukt uz Rīgu! Cik laba ir sajūta, uzzinot, ka mūsu izcilais Porziņģis par savu naudu uzceļ jauniešiem sporta laukumu! Tā ir patiesa sirds bagātība un daudzkāršots prieks sabiedrībai. Citu reizi nemaz nevajag pulka līdzekļu, vien prasmi redzēt, kuri jāatbalsta un jāiepriecina.

Šobrīd Latvijā norisinās daudz labdarības akciju un sirds cilvēki no savām mazajām algām ziedo naudiņu, jo saprot, ka daudziem ir vēl grūtāk. Palīdzot citiem, paša guvums ir nesamērojami lielāks par bezjēdzīgi uzsprādzinātu salūta kasti. Svētki ir jāsvin, bet ar mēra sajūtu. Pēdējā laikā liekas, ka visa ir par daudz – mantu, ēdiena, reklāmu, tukšu vārdu un “selfiju”. Novēlu visiem klusi padomāt par patiesām vērtībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Te nu ir japiekrit

 2. VISS AGRA LIEPIŅA RAKSTĪTAIS IR ĻOTI PAREIZI.PIEKRĪTU ,TIKAI DOMĀJU TAUTAI JĀBŪT AR STINGRĀKU MUGURKAULU.iR TOMĒR JĀSAUC PIE ATBILDĪBAS BLĒŽI UN MAHINĀTORI.

 3. zelta vardi paldies.

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Agri ! viss ir pareizi . Bet jums ka zurnalistiem vajadzetu izpetit konkreti ar cipariem pieradit ka vini konkreti nozaga visus tos uznemumus . Vini caur Saeimu regulari laboja likumus konkreti katra ipasuma sagrabsanu . Tie Saimas lohi 99% pat nesaprata ,ka nobalsoja par to ka kartejie miljoni tika pec dazam stundam nozagti tautai LIKUMIGI . Cik tas ir vienkarsi ! Tur ne KNAB un prokuratura neko nevar izdarit.

 7. JĀNIS 75 g NO LAUKIEM Atbildēt

  Es gaidu to momentu kad iedzīvotāji teiks PIETIEK un sāksies tās PIĻU UN MUIŽU DEDZINĀŠANA KĀ AGRĀK BET LATVIEŠI JAU IR PĀRGUDRI RENĢU ĒDĀJI KAM VAR DIRST UZGALVAS DEPUTĀTAM JAU TIK JĀMĀK PARAKSTĪTIES UN IR TIK GUDRI KA SPĒJĪGI STRĀDĀT VISĀS NOZARĒS ARĪ PAR ĶIRUGU TIKAI MORGĀ LAI NETRACINĀTU IEDZĪVOTĀJU NEVAJADZĒTU PUBLICĒT ALGU SARAKSTUS CERU KA MANS DOMU GĀJIENS UN AGRA LIEPIŅA TEIKTAIS NETIKS TULĪT IZDZĒSTS

 8. Nepareizs virsraksts – autors uzskatāmi pamato (un viss, protams, tieši tā arī ir), ka tauta IR aunu bars, nevis kāds to UZSKATA par aunu baru. Tie, kuri ir pie varas, to skaidri zina un ar auniem manipulē tā, ka prieks skatīties! Ko auni arī ir godam pelnījuši. (Ja kāds, izlasījis šīs rindas, pārskaities grib kliegt, lai patur prātā, ka uz galvas taisa tiem, kuri to pieļauj. Tātad…?)

 9. Nu neko precīzāk nevar pateikt un bumeranga efekts nekur nav pazudis-tikai aizkavējies.

 10. Riktīgi labs raksts.Ceru,ka sadzirdēs gudrie prāti.Tautu vajag uzkurināt ,un to var izdarīt tikai masu mēdiji!

 11. Par oligarhu sarunām runājot, nesaprotu, ko viņi sliktu nodarījuši? Politiķi un valsts vadītāji, gan bijušie gan tagadējie. Tur ir cits aspekts, viņi ar savām darbībām tieši iedarbojas uz katru valsts iedzīvotāju. Šeit pieminētais Godmanis, domāju, vislielākais valsts izputinātājs, ar Parex bankas akciju viņš valstij atņēma 1 milj. No budžeta. Neviens man neiestāstīs, ka tas bija vienīgais ceļš, kā atrisināt Parex krīzi! Tas bija vienīgais ceļš kā bankas īpašniekiem saglabāt savu sazagto naudu un attiecīgajiem politiķiem ar Godmani priekšgalā piepildīt savas kabatas. Esmu pārliecināts, ka valstij, piekopjot savu nodokļu politiku un veselības sistēmas ačgārnības, drīz pienāks krahs. Arī Latvijas politiskā nostādne ved tajā pašā virzienā, orientēšanās uz ASV un vienīgi, ir liela kļūda. Ar nepacietību gaidu, kad mūsu “gudro galvu” vietā nāks reāli, zinoši un patriotiski noskaņoti jauni cilvēki, nevis zemiski un zaglīgi mēsli, kuru galvenais uzdevums piepildīt savas kabatas.

 12. Es arī piekrītu raksta autoram!Īzsmiekls parlamentārā komisija !Bet-Jūs labāk pievērsiet uzmanību tam ,kā Nila kungs// šeptējas//Rīgas Domē! Manuprāt viņš kļūst arvien nekaunīgāks…Salaveči no Krievijas…Saskaņas reitings aug!Viņi ir nosprauduši savu mērķi un iet uz to!Mosties latvieti! Atver acis!

 13. Jā, smieklīgi! Visi to zina un zin, kas runāts, zin, kas darīts! Mēs visi to redzam un nekas jau netiek slēpts! Tikai nezin kāpēc, netiek neviens sodīts par tādām izdarībām? Sods ir jāsaņem par rīcību, kuras rezultātā ir Latvijas valstiskums ir nozagts, aptraipīts, tas ir noziegums! Mēs gribam, lai viņi godīgi atzīstas, bet to izdarīja negodīgi cilvēki, viņi nezin, kas ir godīgums! Par vecāku grēkiem būs jāmaksā viņu bērniem līdz septītajam augumam! Man žēl šo noziedznieku bērni! Jo tiesa būs un sods būs!

 14. Ar skaudību,apbrīnu skatos un klausos Baltkievijas prezidenta teiktajā par biznesu un biznesmeņiem.Īsumā atstāstu dzirdētās Lukašenko pamācības biznesmeņiem.Biznesmeņi! Nedomājiet ka nauda jums kritīs no debesīm,ka jūs biznesmeņi varēsiet rūpēties tikai par savu labumu ,krāpt valsti un darba ņēmējus.Iegaumējiet, ka tā darbojoties mums nebūs pa ceļam.Darboties biznesā ir grūts darbs un tas jādara tā lai labums no tā tiktu valstij un tautai.Ja tā nebūs ,tad tautā augs protests ,būs nemieri un lai Dievs nedod var rasties arī revolucionāra situācija.

 15. Skumji ! Arī Ziemassvētki bij skumji !

 16. Labs raksts. Piekrītu visam

 17. Mainīt deputātu, arī prezidenta vēlēšanu sistēmu un būs savādāk. Tikai to negribēs. Vairs nesanāks. Satversmes tēvi jau neparedzēja to korupcijas vilni un to nostiprinājumu VIP personās.
  Ja deputātu vēlē vēlēšanu apgabalā un tad es varu prasīt – ko tu tur tā balsoji, kāpēc ? Varu atsaukt ar savu balsi, ja deputāts korumpējas… atsaukt deputātu.
  Ja valsts prezidentu vēlē visi Latvijas deputāti kopsapulcē – nekādi 10 – 20 000 vairs nesanāks par ”aizklāto” balsi. Kāpēc nevar vēlēt tauta – pie labas reklāmas ievēlēs Pamperu vai kādu Bērziņu ar izblēdītām ”Kājiņām”… Tā ”kabatas” nauda ir tā , kura liek deputātiem turēties pie līdzšinējās prezidenta vēlēšanu sistēmas – naudiņu jau visiem gribās…
  Man teiks – neko mainītā vēlēšanu sistēma nemainīs – mainīs. Pat zoles spēlē jaunā partijā kārtis sajaucas un jau cita spēle, atkal sajaucas – atkal cita. Pat Zatlera atlaistā Saeima un jaunā ievēlētā jau bija savādāka – jā līdzīga, bet jau savādāka…
  Vēlos valsti ar atbildīgiem deputātiem un prāta spējīgu prezidentu, bet tikai vackari : te OIK , te zviedru mēslu kaudzes, te tiesu biznesa ”likvidatoru” bizness…

 18. ”cekas maisu neatveersana”,..viss saakaas ar to,butu cita valsts….a par aunu baru,vergi kas kalpojusi visadam varaam citadi nemaz nevar but,pie vini mums transformeejas par lumpeniem,…paskaties kas n u -stukacs Rokpelnis jau raksta dzejoli ”Ja pamjatnik vozdvig sebe ne rukotvornij”….,nodeveji Abu…,Valainis,Upenieks un Co jau gatavojas velesanam..

 19. Agri!Tauta nav aunu bars,visi tie kuri saprata,ka ir bezjēdzīgi cīnīties ar demagogiem,cilvēknīdējiem un kampējiem tagad vergo citās valstīs….skumji,bet tāda ir īstenība…

 20. Piekrītu katram vārdam!Visiem zagļiem un shēmotājiem-Latvijas izzadzējiem,ir vieta cietumā.Žēl,ka mums nav tādu iestāžu,kas par to parūpētos!Bezzobainas tiesībsargājošās iestādes,kuras nespēj neko….Mēs pamazām zaudējam ticību nākotnei un varam zaudēt arī savu valsti!Ko darīt?

 21. pilnigi piekritu Agra Liepina teiktajam ,vajag neizradit nekadu interesi par tadiem tautas apkkrapejien ,nevis stastit un radit tos vinu gimjus kas izraisa nozelu un riebumu .

 22. Tur jau ir tā nelaime,ka Auni tika TUR un un aizmirsa par baru,bet pārvērtās par Pastalu izmantotājiem.Rokaspuiši labāk nenosaukšu! Nu bet mēs, klusējam..klusējam. Tur jau laikam vislielākā nelaime,ka TICAM!!! Nu bet cik ilgi ļausim auniem iedzīvoties ja zina,ka bars gaida PALĪDZĪBU!

 23. auni ir nevis tie kas itkā ”nopērkas” uz šo publisko mīmikshowu bet tieši AUNI ir sastādījuši tos likumus kuros šie ir atraduši sev izdevīgas šķirbas tākā domāju vajadzētu saukt pie atbildības tieši viņus jo tik dēļ viņiem bij iespējams viss par ko tagad ” vārās ” visa tauta . Kungi-izvēlēties izglītotākus & paredzētspējīgākus likumiztrādātājus tad arī nebūtu visa tā bijis un Šķēle vēl joprojām audzētu neļķes exportējot tos uz Vladivostokas veikaliem

 24. tur jau tas sliktums Atbildēt

  ka šie vienmēr atpirksies – policistam, prokuroram, tiesām, arī tautai…(sapratāt) un arī jebkādam ienaidniekam – par naudu pat velns danco’… mūs apkrāpa un pamatīgi un nezinu nevienu instrumentu, kas varētu to visu izbeigt!

 25. izlasīju autora rakstu un piekrītu , ka auni ir auni un auni pateicībā iebalso aivarus , andrus , ainārus, godmaņus un kalvīšus! eju uz veikalu un skatos tie auni stiķē divlitrenei! un ko padarīsi pensionāram , kuram sola bezmaksas transportu? nu auni , kas auni!

 26. Grozies kā gribi, bet bauru tautai vismaz reizi gadu simtenī garīgi jāattīrās caur lopu vagoniem. Citādi bauris baurim par blakti uzmetas …

 27. ja kāds ņemtos aizvest viņus uz tālām saltām vietām egles gāzt, pasniegtu roku un palīdztu iekāpt vagonā

Draugiem Facebook Twitter Google+