Mobilā versija
+4.2°C
Ivars, Ilgvars
Trešdiena, 1. marts, 2017
8. aprīlis, 2016
Drukāt

“Tautumeitas” dziedās Aulejas teicēju dziesmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 15. aprīlī plkst. 19 Kalnciema kvartālā norisināsies nebijis tradicionālās dziedāšanas vakars – Auleja, kura galvenās varones būs Aulejas dziedātājas, par kurām stāstos dalīsies un kuru dziesmas dziedās grupa “Tautumeitas”, LA.lv uzzināja radošajā kvartālā.

“Šis koncerts domāts tiem, kas vēlas iejusties Latgales lauku ainavā, pietuvoties tiem cilvēkiem, kas strādāja grūtos zemnieka darbus, bet kuru sirdīs bija daudz prieka, dzīvības un mīlestības. Katru dzīves notikumu viņi pavadīja ar dziesmām – kāzās vai bērēs, kad bija skumji vai kad grūti jāstrādā, kad daba mainās – viņi dziedāja. Ar dziesmām darīja pasauli labāku,” sāsta Kalnciema kvartāla pārstāve Ilze Seipule.

“Tautumeitas” ir grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes, no kurām lielākā daļa apgūst etnomuzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šobrīd dalībnieces izkopj tieši tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, mācoties no izcilām latviešu un cittautu teicējām.

Koncerts ir Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas klases studentes Asnates Rancānes diplomeksāmens.

Koncerta ieejas maksa – 7 eiro.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētkiem vajag jaunus kodus. Saruna ar māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem (7)Vai Noslēguma koncertā dziedamajām dziesmām vajadzīgi jauni vārdi? Saruna ar "Purvīša balvas 2017"ieguvējiem – māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem
Draugiem Facebook Twitter Google+