Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
8. aprīlis, 2016
Drukāt

“Tautumeitas” dziedās Aulejas teicēju dziesmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 15. aprīlī plkst. 19 Kalnciema kvartālā norisināsies nebijis tradicionālās dziedāšanas vakars – Auleja, kura galvenās varones būs Aulejas dziedātājas, par kurām stāstos dalīsies un kuru dziesmas dziedās grupa “Tautumeitas”, LA.lv uzzināja radošajā kvartālā.

“Šis koncerts domāts tiem, kas vēlas iejusties Latgales lauku ainavā, pietuvoties tiem cilvēkiem, kas strādāja grūtos zemnieka darbus, bet kuru sirdīs bija daudz prieka, dzīvības un mīlestības. Katru dzīves notikumu viņi pavadīja ar dziesmām – kāzās vai bērēs, kad bija skumji vai kad grūti jāstrādā, kad daba mainās – viņi dziedāja. Ar dziesmām darīja pasauli labāku,” sāsta Kalnciema kvartāla pārstāve Ilze Seipule.

“Tautumeitas” ir grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes, no kurām lielākā daļa apgūst etnomuzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šobrīd dalībnieces izkopj tieši tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, mācoties no izcilām latviešu un cittautu teicējām.

Koncerts ir Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas klases studentes Asnates Rancānes diplomeksāmens.

Koncerta ieejas maksa – 7 eiro.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+