×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. decembris, 2014
Drukāt

TAVA: Latvijai aizvadītais 2014.gads tūrisma jomā ir bijis veiksmīgs

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijai aizvadītais 2014.gads tūrisma jomā ir bijis veiksmīgs, aģentūrai BNS atzina Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA)  direktors Armands Slokenbergs.

“Ja šajā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā ir izdevies panākt izaugsmes tempa nesamazināšanos, gadu var vērtēt vienīgi kā veiksmīgu. Kaut gan šobrīd pieejami statistikas dati tikai par gada trijiem ceturkšņiem, man gribētos cerēt, ka arī pēdējā ceturksnī tūristu skaita pieaugums būs izsakāms ar divciparu skaitli,” sacīja Slokenbergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka jūtama izaugsme Rietumvalstu tirgū. “Sevišķi iepriecina panākumi Rietumvalstu tirgū, kur esam tik daudzus gadus pacietīgi strādājuši un nu sagaidījuši rezultātu. Domāju, ka mazliet būs palielinājies arī tūristu nakšņojumu skaits un, ja tas būs noticis, lielā mērā pateicoties Rietumvalstu tūristiem, tad šis sasniegums būs divtik vērtīgs,” klāstīja Slokenbergs.

Tostarp Slokenbergs atzīmēja, ka finansiālais pienesums tautsaimniecībai no tūrisma nozares būs zināms tikai nākamā gada pavasarī, piebilstot, ka visvairāk naudas Latvijā tērē tieši Rietumvalstu tūristi.

TAVA direktors arī norādīja, ka Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta ievērojami veicinājusi tūristu pieaugumu. “Skaidrs, ka tik liels tūristu skaita pieaugums, kāds bijis vismaz šā gada pirmajos trijos ceturkšņos, nav radies pats no sevis. Uz to ir iets vairāku gadu gaitā, ieguldot lielu darbu gan no TAVA, gan “LiveRiga”, gan Latvijas Institūta, gan mūsu valsts vēstniecību, gan paša nodibinājuma “Rīga 2014″ un arīdzan vēl citu iestāžu puses,” pauda Slokenbergs.

Kā vienu no ievērojamākajiem šā gada pasākumiem Slokenbergs minēja starptautisko tūrisma izstādi Somijā “Matka 2014”, kur Latvija bija partnervalsts. “Tas TAVA bija gan liels pārbaudījums, gan pilnīgi jauna pieredze. Izstādē Helsinkos nacionālo stendu veidojām divās daļās, vienu īpaši veltot Rīgai – Eiropas kultūras galvaspilsētai,” stāstīja Slokenbergs, piebilstot, ka uzmanību pelnījis arī jaunais nacionālais tūrisma portāls www.latvia.travel.

Tostarp TAVA direktors norādīja, ka izdarīt nākotnes prognozes šajā ģeopolitiskajā situācijā būtu pārsteidzīgi. “Vairāk gribētos izteikt vēlmi un cerību, ka izvairīsimies no tirgus krituma. Skaidrs, ka Krievijas tūristu skaits vairs nebūs tāds, kāds bija iepriekšējos gados. Jautājums ir – vai tūristi no citām valstīm spēs kompensēt krievu tūristus? Pieredze rāda, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss veicina tūristu pieplūdumu arī pēc tā beigām, vismaz vienu vai pat dažus gadus. Šis efekts varētu palīdzēt arī mums,” norādīja Slokenbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+