Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
14. augusts, 2015
Drukāt

Tavam bērnam ir iedomu draugs. Vai iemesls bažām?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

THE WHISPERS - ABC's "The Whispers" stars Kyle Harrison Breitkopf as Henry Bennigan. (ABC/Bob D'Amico)

Tavs bērns lūdz tev atvēlēt vietu pie galda kādam īpašam, bet neredzamam draugam. Tu ieraugi, ka atvase dara dīvainas lietas – sarunājas ar krēslu vai spēlē plaukstiņspēli ar tukšu gaisu. Pasaulē slavenākais iedomu draugs, protams, ir zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes radītais Karlsons, bet šī problemātika meistarīgi apspēlēta arī televīzijas kanāla FOX jaunajā mistikas seriālā „Čuksti” („The Whispers”).

Iedomu draugs – tas ir normāli vai arī ir iemesls bažām? Pirms uztraukties, iepazīsties ar mītiem un faktiem par iedomu draugiem, kas palīdzēs tikt galā ar šādu situāciju, vēsta veselības portāls „kishhealth.tncmtrueconnect.com”.

Mīts. Vairākumam bērnu nav iedomu draugu.

Fakts. Iedomu draugs kādā bērnības periodā ir līdz pat 65 procentiem bērnu. Parasti šādus draugus sev izdomā bērni vecumā no trim līdz pieciem gadiem, taču ir pilnīgi normāli, ja iedomāts līdzgaitnieks ir arī skolas vecuma bērniem.

Mīts. Iedomāts draugs ir pazīme, ka bērnam ir kāda psiholoģiska problēma.

Fakts. Starp iedomu draugiem un psihiskiem vai attīstības traucējumiem nav nekādas saistības. Patiesībā – tieši īpaši apdāvinātiem bērniem bieži vien ir iedomāti draugi.

Mīts. Dažiem bērniem ir iedomu draugi, jo viņiem ir grūtības izveidot reālu draudzību.

Fakts. Iedomu draugi parasti bērniem neaizstāj reālus draugus. Patiesībā bērni nereti izdomā iedomu draugus, lai tiktu galā ar pārejas periodiem savā attīstībā vai ar emocionālas dabas problēmām.

Mīts. No bērna, kam ir iedomāts draugs, nekas labs nevar iznākt.

Fakts. Eksperti ir vienisprātis, ka iedomu draugi ir veselīgs veids, kā bērni tiek galā ar nozīmīgām jaunām emocijām un attīsta savu radošumu.

Pievienot komentāru

Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+