Auto un moto

FOTO: “Taxify” Parīzē ievieš elektriskos skūterus. Būs arī Rīgā!0

Publicitātes foto

Kopbraukšanas uzņēmums “Taxify” ir kļuvis par pirmo pasažieru pārvadājumu platformu, kurā turpmāk kā pārvietošanās līdzeklis būs pieejami arī elektriskie skūteri, portālu “LA.lv” informēja “Taxify” pārstāvji.

Kopš septembra sākuma “Taxify” saviem klientiem Parīzē piedāvās elektrisko skūteru nomas pakalpojumus, un jau tuvākajos mēnešos tos plānots ieviest arī citās Eiropas lielākajās pilsētās.

Līdz ar elektrisko skūteru izvēlnes pievienošanu “Taxify” aplikācijā ievieš arī jaunu divriteņu transportlīdzekļu apakšzīmolu “Bolt”.

Tas palīdzēšot turpināt uzņēmuma aizsākto mērķi piedāvāt visērtāko pārvietošanās veidu lielpilsētās, radot ērti lietojamu pakalpojumu platformu dažādiem attālumiem, cenu kategorijām un klientu vajadzībām.

“Taxify” līdzdibinātājs Markuss Villigs norādīja, ka “Taxify” ir izaudzis par platformu, kas apkalpo jau vairāk nekā 15 miljonus iedzīvotāju visā pasaulē, un lielu lomu uzņēmuma izaugsmē spēlē arī transportlīdzekļu lokalizācija.

“Lai efektīvi apmierinātu iedzīvotāju vajadzības, ir jāiejūtas viņu ādā, apzinot esošo situāciju lielākās un mazākās pilsētas ielās. Tas palīdz iepazīt iedzīvotāju pārvietošanās paradumus un saprast, kā tos maksimāli atvieglot un padarīt vēl ātrākus un patīkamākus,” komentēja Villigs.

Statistika liecina, ka viens no pieciem “Taxify” platformā veiktajiem braucieniem ir mazāk nekā 3 km garš, un tas ir optimālākais attālums, ko veikt ar elektrisko skūteri.

Uzņēmuma komanda paredz, ka daļa no “Taxify” pastāvīgajiem klientiem, kas iepriekš izmantojuši auto transporta pakalpojumus, turpmāk izvēlēsies tieši skūtera opciju īsāku distanču veikšanai.

Tāpat “Taxify” cer piesaistīt arī atsevišķu jaunu klientu kategoriju, kas ļaus vēl vairāk cilvēkiem efektīvi risināt viņu ikdienas pārvietošanās jautājumu.

Lai izmantotu platformas apakšzīmola “Bolt” pakalpojumu, klientiem savās viedierīcēs nepieciešams ielādēt “Taxify” aplikāciju, kurā tiem būs iespēja izvēlēties automašīnas izsaukšanas vai skūtera nomas opciju.

Visi elektriskie skūteri ir aprīkoti ar iebūvētu GPS navigācijas sistēmu, kas sniedz informāciju par to paņemšanas un atstāšanas punktiem.

Paredzētā brauciena maksa ir 15 centi minūtē, un minimālā pakalpojuma summa ir eiro, tādējādi 10 minūšu brauciens ar skūteri “Taxify” klientiem izmaksās vidēji 2,5 eiro.

Elektriskā skūtera atslēgšana un brauciena aktivizēšana notiek ar QR koda palīdzību, kas klientam ir jānoskenē aplikācijā, savukārt brauciena beigās tos iespējams ērti novietot jebkurā vietā uz ielas vai trotuāra, kur šie alternatīvie transporta līdzekļi nepagrūtina auto satiksmi un gājēju plūsmu.

Dienas beigās visiem skūteriem tiek veikta tehniskā apkope un uzlāde, lai jau nākamajā rītā tie atkal būtu pieejami braucēju lietošanai.

Mūsdienīgie “Bolt” skūteri, kas ieturēti “Taxify” zīmolam raksturīgajā zaļajā krāsā, šonedēļ tiks izvietoti viscaur Parīzes centrālajā daļā, un uzņēmums jau šobrīd aktīvi strādā pie tā, lai tuvākajā laikā šo pakalpojumu piedāvātu arī citās pasaules lielpilsētās.

Plašāka informācija par elektrisko skūteru pieejamību Rīgā pagaidām vēl netiek atklāta.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

“Taxify” ir starptautisks transporta tīklu uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Tallinā, Igaunijā. Taxify darbojas 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Centrālamerikā. Taxify starptautiskajā uzņēmuma komandā ir vairāk nekā 400 darbinieku, vairāki no kuriem iepriekš strādājuši Skype, TransferWise un Google, un šobrīd tā ir visstraujāk augošā kopbraukšanas platforma Eiropā. 2017. gada augustā Taxify paziņoja par stratēģisko partnerību ar pasaules vadošo mobilo transporta platformu DiDi Chuxing, lai attīstītu savu tirgus daļu Eiropā un Āfrikā. Taxify dibinātājs un vadītājs ir Markus Villigs (Markus Villig). Taxify mobilā lietotne ir pieejama iOS un Android. Plašāka informācija: www.taxify.eu.

LA.lv