×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Tbilisi atklāj latvju rakstu meistaram Jūlijam Straumem veltītu izstādi

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

24. septembrī Tbilisi, Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzejā atklāta izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka Jūlija Straumes 140. gadadienai veltīta izstāde “Kaukāzs manās domās”, informē Ārlietu ministrija.

Izstādes apmeklētājiem ir unikāla iespēja aplūkot vēl iepriekš neizstādītus mākslinieka J. Straumes mākslas darbu oriģinālus un fotoattēlus. Izstādes atklāšanā apmeklētājiem durvis vēra arī īpaši izveidots un iekārtots J. Straumes kabinets – bibliotēka, kurā interesenti var iepazīt atsevišķas daļēji restaurētas memoriālās lietas. Pateicoties Latvijas goda konsulu atbalstam, kabinetā iespēja aplūkot restaurētas mēbeles, kuras veidotas pēc J. Straumes skicēm.

Vēstniece Elita Gavele savā un vēstniecības vārdā pateicās Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzeja direktorei Irinai Košoridzei par teicamo abpusējo sadarbību, kas dod iespēju parādīt mūsu kultūras daudzkrāsaino raksturu. Ar pirmo Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas grāmatu dāvinājumu nākotnē plānots papildināt J. Straumes bibliotēkas klāstu, tādējādi dodot muzeja apmeklētājiem iespēju iepazīt ne tikai J. Straumes mantojumu, bet arī gūt priekšstatu par Latvijas lietišķi dekoratīvās mākslas vēsturi un attīstības tendencēm.

Izstāde, kas apskatāma līdz 1. decembrim, ir Latvijas vēstniecības Gruzijā un Gruzijas Valsts lietišķās mākslas muzeja sadarbības kopprojekts.

Latvijas vēstniecība Tbilisi laikā no 24. līdz 26. septembrim organizē vairākus kultūras pasākumus, lai Gruzijas sabiedrībai plašāk parādītu Latvijas kultūras raksturu un latviešu tautas iezīmes, tās kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

25. septembrī, baudot mākslu Latvijas rudens noskaņās Gruzijā, notiks viena no mūsu spožākā un starptautiski pazīstamākā kolektīva – Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncerts Tbilisi Valsts konservatorijā. 26. septembrī par godu Latviešu biedrības Gruzijā “Ave sol!” 20. jubilejai, notiks svinīgs svētku pasākums Gruzijas Rakstnieku namā.

Tāpat no 24. līdz 26. septembrim darba vizītē Gruzijā uzturas Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+