Kultūra
Teātris un kino

Tbilisi kinofestivāla programmā iekļautas piecas Latvijas filmas0


Kadrs no Renāra Vimbas spēlfilmas “Es esmu šeit”.
Kadrs no Renāra Vimbas spēlfilmas “Es esmu šeit”.
Publicitātes foto

Visu nedēļu, no 3. – 9. decembrim, Gruzijas galvaspilsētā norit starptautiskais Tbilisi kinofestivāls, kurā, godinot Baltijas valstu simtgadi, iekļauta īpaša filmu programma, arī piecas filmas no Latvijas, informē Nacionālais kino centrs.

Šogad Tbilisi kinofestivāls notiek jau 19. reizi, tā goda viesis ar savu filmu programmu ir britu kinorežisors Pīters Grīnevejs, bet starptautisko žūriju, kura vērtē Eiropas režisoru debijas filmas, vada šovasar Rīgā pabijušais lietuviešu kinorežisors Raimunds Baņonis.

Festivālā tiek pasniegtas divas galvenās balvas – Zelta Prometejs labākajai filmai un Sudraba Prometejs labākajam režisoram. Pirms četriem gadiem Sudraba Prometeja balvu saņēma filma “Modris” (režisors Juris Kursietis).

Šogad festivālā tiks izrādītas piecas Latvijas filmas – Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013), Lailas Pakalniņas “Ausma” (2015), Renāra Vimbas “Es esmu šeit” (2016), Viestura Kairiša “Melānijas hronika” (2016) un arī dokumentālā filma no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei – “Laika tilti” (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis, 2018). Festivālā ar skatītājiem tiksies visu četru spēlfilmu režisori – Laila Pakalniņa, Viesturs Kairišs, Jānis Nords un Renārs Vimba.

Saistītie raksti

Arī Lietuvu un Igauniju pārstāv katru piecas pilnmetrāžas filmas, vairākas no tām savulaik demonstrētas arī Latvijā (piemēram, ar studijas Lokomotīve līdzdalību uzņemtā igauņu spēlfilma “Lomu spēles”, vairākas filmas no Rīgas starptautiskā kinofestivāla (RigaIFF) programmām un citas).

Tbilisi kinofestivālā paredzēta arī kino industrijas pasākumu sadaļa un divas paneļdiskusijas, kurās piedalās arī Latvijas pārstāvji. Nacionālā Kino centra ārvalstu sadarbības koordinatore Elīna Cire piedalīsies pieredzes apmaiņas diskusijā par kino industriju Baltijas valstīs, bet režisore Laila Pakalniņa aicināta piedalīties diskusijā par šobrīd kinopasaulē tik aktuālo tēmu “sieviete kinoindustrijā”.

LA.lv