Latvijā
Sabiedrība

T/c “Alfa” trauksme: pazudusi elektrība, pēc tam evakuēti cilvēki, darbu atsāks svētdien13


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto LETA

Papildināts pl.19:00 ar t/c “Alfa” komentāru.

Aculiecinieki portālu “La.lv” šodien informēja, ka pēc gadatirgus apmeklējuma Brīvdabas muzejā bija iebraukuši tirdzniecības centrā “Alfa”, kur pēc pl.15:00 esot izveidojusies ārkārtas situācija. Kad viņi ieturējuši maltīti “Zupu restorānā” ēkas 1.stāvā, tad pazudusi elektrība. “Nodzisa gaisma pirmajā stāvā, cik saprātām, arī otrajā stāvā,” tā mums pavēstīja aculiecinieki.

“Brīdi gaidījām, kad atnesa mums zupu, bet tad atskanēja trauksmes signāls. Mūs lūdza nekavējoties atstāt ēku. Sacīja, ka ir izveidojusies ārkārtas situācija. Mūs aicināja sekot apsardzes noradījumiem, bet apsardzi tuvumā neredzēju…Vienīgā avārijas izeja mums tuvumā bija caur Gan Bei restorānu,” pastāstīja sieviete.

Aculiecinieki redzēja, ka “Alfā” tobrīd atradās daudz cilvēku. “Sapratām, ka trauksme attiecas uz visu iepirkšanās centru. Visi gāja ātri ārā. Nezinām, kas notiek RIMI, jo bijām ēkas otrā pusē Zupas virtuvē. Ar auto varējām ātri izbraukt. Mēs aizbraucām prom,” sacīja aculieciniece.

Kāds ir elektrības pazušanas iemesls un kas īsti noticies, to trauksmes izsludinātāji neteica. “Vairāki bērni skaļi raudāja no tās trauksmes sistēmas un balss, kas atskanēja…Pārsteidza tas, ka pazuda elektrība, bet vēl kādu brīdi nekas nenotika! Neviens neko neteica. Pēc kādām 5 – 7 minūtēm atskanēja trauksmes signāls,” sacīja aculieciniece.

Kad braukuši prom no t/c “Alfa”, vairākas mašīnas braukušas iekšā stāvvlaukumā. Bijusi redzama autovadītāju “neizpratne” par notiekošo.

Patlaban nav plašākas informācijas, turklāt pēc pl.16 soctīklā Facebook t/c Alfa profilā nekas nelieciena, ka būtu izsludināta trauksme, evakuēti cilvēki. Pēdējais ziņojums bijis pirms aptuveni 3 stundām.

Savukārt aģentūru LETA, atsaucoties uz t/c “Alfa” sabiedrisko attiecību speciālisti Ilzi Žūku, ap p. 16:30 informēja, ka remontdarbu laikā bojāta kabeļa dēļ tirdzniecības parkā “Alfa” šopēcpusdien pazudusi elektroapgāde, tāpēc viss veikals ir evakuēts un uz laiku slēgts.

Viņa zināja teikt, ka tirdzniecības parka paplašināšanas darbu laikā bojāts augstsprieguma kabelis, kas izraisījis elektrības atslēgšanos visā “Alfā”.

Kabelis patlaban tiek remontēts un, tiklīdz elektroapgādi izdosies atjaunot, “Alfa” atkal tiks atvērta apmeklētājiem.

Žūka piebilda, ka cilvēku evakuācija noritējusi mierīgi un bez jebkādiem starpgadījumiem.

Tirdzniecības parks “Alfa” darbu atsāks svētdien no rīta, tā šodien vakarā aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Žūka.

Viņa atzina, ka bojātā kabeļa remontēšana prasa laiku, tāpēc šodien vairs “Alfa” apmeklētājiem netiks atvērta, taču rīt no rīta tirdzniecības parks vērs durvis ierastajā laikā. Uzņēmums atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

Kā ziņots, “Linstow Center Management” (“Linstow”) un “Multi Corporation” tirdzniecības centra “Alfa” paplašināšanu sāka pērn oktobrī. Projekta kopējās investīcijas sasniedz 55 miljonus eiro, un to plānots pabeigt 2019.gada augustā.

Paplašināšanās projekts palielinās tirdzniecības parka “Alfa” platību par 30 000 kvadrātmetru, kopējai tirdzniecības centra platībai sasniedzot 100 000 kvadrātmetru, bet nomnieku skaitu no pašreizējiem 170 plānots palielināt līdz 250.

Būvdarbus veic uzņēmums “Merks”, bet tos uzrauga “Forma 2”.

LA.lv