Kultūra
Mūzika un deja

TDA “Dancis” ar koncertu godinās māksliniecisko vadītāju Rolandu Juraševski0


Koncerts “Raiti, raiti rakstā dej’” veltīts TDA “Dancis” mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai.
Koncerts “Raiti, raiti rakstā dej’” veltīts TDA “Dancis” mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai.
Publicitātes foto

Latvijas universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis” aicina uz koncertu “Raiti, raiti rakstā dej’”, kas veltīts kolektīva mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai, informē rīkotāji.

Koncerts “Raiti, raiti rakstā dej’” būs veltīts TDA “Dancis” un VPDK “Dancis”, iezīmējot viņa ienākšanu ansamblī pirms 55 gadiem un vairāk nekā 30 gadus mākslinieciskā vadītāja amatā.

Koncerts būs kā stāsts par deju cilvēka dzīvē, par tās nozīmi, par ikdienas izaicinājumiem deju jaunradē un prieku uz skatuves gan mūsdienās, gan vairāku desmitu gadus senā pagātnē.

Tas būs stāsts par darbu, neatlaidību un pats galvenais – jēgu un saturu, kas deju solī vijas cauri ikkatrai dzīves dienai.

Saistītie raksti

Divdaļīgais koncerts būs vēstījums par latviešu skatuviskās tautas dejas attīstību laika gaitā, skatītājiem piedāvājot gan dejas žanra klasiku, gan mūsdienu horeogrāfu iestudējumus.

Koncertā kopā ar “Danča” dejotājiem uzstāsies kupls viesu pulks – Tautas deju ansambļi “Dzintariņš”, “Kalve”, “Līgo” un “Teiksma”. Deju klāstā redzēsim Ulda Žagatas, Alfrēda Spuras, Harija Sūnas, Zinaīdas Zeltmates, Olgas Freibergas, Ritas Spalvas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Krišjāņa Šimja, Rolanda Juraševska un citu autoru dejas. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerts skanēs 7. decembrī plkst. 17 koncertzālē “Lielā ģilde”.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Operstudija “Figaro” aicina uz muzikāli izglītojošu izrādi bērniem
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
VKKF izsludina konkursu muzikālā teātra iestudējumu radīšanai
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Filmas “Nameja gredzens” tērpi aizceļojuši uz Rēzekni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits varētu sarukt uz pusi
9 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Girgensons iemet devītniekā, palīdzot “Sabres” tikt pie punkta
36 minūtes
LE
LETA
Dabā
Septīto gadu pēc kārtas decembra laikapstākļi atklāj interesantu tendenci
1 stunda
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Toksiskā dārza augļi
33 minūtes