Kultūra
Mūzika

TDA “Dancis” uz operas skatuves savienos tautas dejas klasiku un elektronisko mūziku0

Foto – Leta/Evija Trifanova

Atzīmējot Starptautisko dejas dienu, viens no vecākajiem un tituliem bagātākajiem tautas deju ansambļiem (TDA) Latvijā – Latvijas Universitātes TDA “Dancis” skatītājiem piedāvā savā praksē nebijušu koncertu – uz Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) skatuves savienosies latviešu dejas klasika un moderna elektroniskā mūzika.

Koncerta veidotāji ir TDA “Dancis” mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, repetitori Sandra Vītola un Iļja Vlasenko un ansambļa dejotājs un horeogrāfs Krišjānis Šimis. Koncertā piedalīsies gan TDA “Dancis” pamatsastāva, gan vidējās paaudzes dejotāji.

Koncertos LNOB Jaunajā zālē 5.maijā skatītājiem būs iespēja redzēt pilnīgi atšķirīgu skatījumu uz tautas deju. Divdaļīgais koncerts veidots kā divu pasauļu apvienojums, ļaujot skatītājiem vērot gan klasisko un dejas entuziastiem zināmo skatuvisko deju, gan dejas stāstu jeb kamerizrādi, kuru apvij mūsdienu modernā mūzika, radot interesi arī ikdienā ar deju nesaistītiem skatītājiem.

Koncerta pirmajā daļā “Dancis” izdejos 20.un 21. gadsimtā radītās latviešu skatuviskās dejas, neaizmirstot godināt dejas virtuozus Alfrēdu Spuru, Uldi Žagatu un citus izcilus horeogrāfus, tai skaitā no jaunākās paaudzes.

Savukārt koncerta otrajā daļā skatītāji varēs vērot dejas kamerizrādi “No miglas”, ko veidojis TDA “Dancis” dejotājs un horeogrāfs Krišjānis Šimis. Kamerizrādē viņš eksperimentē ar ierasto tautas dejas pasniegšanas formātu. Šoreiz latviešu tautas deju soļi satiek 21. gs. ASV, Brazīlijas un Islandes komponistu elektronisko mūziku – klasisko, trap, future bass un beat. Tādējādi “No miglas” piedāvā vēl vienu jaunu skatījumu uz latviešu tautas deju – tās bagātīgo mantojumu mijiedarbībā ar 21. gs. kultūras strāvām.

Šī ir pēdējā iespēja dejas izrādi šogad redzēt tieši Rīgā, jo turpmākās izrādes iecerētas Liepājā un festivālā “Laba daba” Ratniekos.

Atgriešanās LNOB “Dancim” ir īpaši nozīmīga, jo pirms dažiem gadiem uz lielās skatuves tika svinēta kolektīva 70. gadu jubileja.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Augusta jubilāri – Vija Artmane un Arvīds Krievs portālā filmas.lv
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Ar Latgales mākslinieku darbu izlasi izstādē “Ars Longa” svin Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 60. jubileju
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Brīvība Nika Matvejeva dziesmās. Saruna ar koncertuzveduma “Es rakstu tavu vārdu: Brīvība” režisoru Gundaru Silakaktiņu
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs tveicīga
9 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1819. gada 25. augustā. Visu privātdetektīvu privātdetektīvs
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
18 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
12 stundas