×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

TDA “Lielupe” kals zvaigznes uz Operas skatuves (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau piecpadsmit gadus Tautas deju ansamblis (TDA) “Lielupe” koncertā “Mēs mīlam dejā” Jelgavā pulcē Latvijas vadošos deju ansambļus. Šoreiz skatītājiem tiks piedāvātas divas atšķirīgas programmas, aicinot uz koncertu “Zvaigžņu rakstu kalējiņi” Latvijas Nacionālajā operā un baletā 13. februārī plkst. 19 un koncertu “Mēs mīlam dejā – 15” Jelgavas Kultūras namā 18. februārī plkst. 19.

“Sportistiem lielākais mērķis ir piedalīties olimpiādē, bet dejotājiem lielākā laime ir dejot uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves,” teic TDA “Lielupe” mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone. Kopā ar jelgavniekiem TDA “Lielupe” operas koncerta pirmajā daļā TDA “Dancis”, “Gatve”, “Rotaļa”, “Teiksma”, “Vektors” un deju ansamblis “Daiļrade” izpildīs dejas no latviešu tautas dejas klasikas līdz mūsdienu skatuviskajai tautas dejai, sniedzot skatītājiem pašu labāko, kas raksturo katru kolektīvu. Savukārt otrajā daļā tiks izdejots uzvedums “Zvaigžņu rakstu kalējiņi” – horeogrāfa Agra Daņiļeviča un režisora Uģa Brikmaņa jaunāko kopdarbu, kas tapis TDA “Lielupe” 55. jubilejai, skatītājiem tiks rādīts otro reizi un ko izdejos “lielupieši” un A.Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” audzēkņi.

Deju uzvedumu “Zvaigžņu rakstu kalējiņi” caurvij simboliska zemgaļu rota – Nameja gredzens, tajā piedalās mūziķi Emīls Balceris, Edgars Kārklis, Kristīne Kārkle, Laima Jansone, Ilze Grunte, Mārtiņš Miļevskis, Dzintars Vīksna, Gatis Valters, Arnolds Kārklis un Kaspars Bārbals, tautas mūzikas aranžējuma autori – K. Bārbals un E. Kārklis.

Savukārt 18. februāra koncertā Jelgavā TDA “Dancis”, “Gatve”, “Lielupe”, “Rotaļa”, “Vektors” un deju ansamblis “Daiļrade” izdejos pilnīgi atšķirīgu programmu, kurā pārsteigs gan jaunrade, gan dejotāju azarts.

Gatavojoties uzvedumam, režisors Uģis Brikmanis secinājis, ka “”Lielupes” gars ir viens no spēcīgākajiem Latvijā”. Viņš kolektīvā novērojis darba prieku un gandarījumu un uzsver: “Ļoti svarīgi, ka dejo visas paaudzes, kas ir spēcīgas, apzinās sevi un to, kā iznest deju un tērpu.”

Dziesmu un deju svētku virsvadītājam Jānim Ērglim uzvedums “Zvaigžņu rakstu kalējiņi” atstājis ļoti labu iespaidu. “Pēc ilgiem laikiem es ieraudzīju, ka ir saskaņotas vairākas lietas: mūzika, deja un ietērps. Līdz tam horeogrāfijas pie šī stila mūzikas kolektīvi izpildīja pārsvarā 19. gadsimta tērpos, bet “Lielupes” izpildījumā ieraudzīju 13. gadsimta tērpus, kas man patīk labāk. Pēc ilgāka pārtraukuma latviešu skatuviskās dejas žanrā bija atgriezies Agris Daņiļevičs. Tas viss kopā man radīja pozitīvas emocijas, un man ir palikušas spēcīgas atmiņas. Apsveicami, ka Elita ir saņēmusies uzvedumu rādīt vēlreiz. Tas nav viegli, jo paralēli jāgatavo obligātais repertuārs, slodze ir milzīga,” uzsver J.Ērglis.

Jau ceturto gadu projektā “Mēs mīlam dejā” piedalās deju ansamblis “Daiļrade”. “Mums tas ir īpašs notikums, jo “Mēs mīlam dejā” ir viens no Latvijas dejas dzīvē svarīgākajiem koncertiem, kur sabrauc iepriekšējās sezonas spēcīgākie kolektīvi,” stāsta “Daiļrades” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne. “Ar Tautas deju ansambli “Lielupe” mums ir ļoti draudzīgas attiecības, un mums ir svarīga šī kopā būšana. Arī atmosfēra koncertā ir ļoti draudzīga, un esam priecīgi, ka vienmēr ir pilna zāle ar publiku. Jelgavnieki ļoti mīl deju, un esmu pamanījusi, ka šo koncertu apmeklē skatītāji no visas valsts. Tādu koncertu, kad uz skatuves kopā dejotu labākie kolektīvi, Latvijā nemaz nav tik daudz. Jelgava ir viena no tām vietām, kur mēs visi varam vienoties dejā, kas mums ir ļoti tuva sirdij.”

Koncertu mākslinieciskā vadītāja ir Elita Simsone, kura TDA “Lielupe” vada kopš 1985. gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Krievu sarkanie, no biksēm izlaistie džeku krekli un meiču zilie sarafāni… ĻOTI TAUTISKI, UN ĪSTENI LATVISKI!!!

  2. Liesma? Liesma jubileju nosvinēja pērn ar koncertu Ķīpsalā… 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+