×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Teātra diena ar mieru un bērziņu

miers_jaanis_deinats_3

Starptautiskās Teātra dienas vakarā, 27. martā, aktieri Andris Bērziņš, Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello un Raimonda Paula ceremonijorķestris aicina uz programmas “Miers un bērziņš!” pirmizrādi Dailes teātra Lielajā zālē.

 

Gada sākumā Raimonds Pauls pārsteidza sava talanta cienītājus, pēc ilgāka laika nodevu atdošanas nopietnajam žanram atkal pievēršoties tautā tik iemīļotajai vieglās mūzikas jomai, dāvājot 15 pilnīgi jaunas un trakas dziesmas, kuru atskaņošanai Maestro pat nodibinājis savu ceremonijorķestri “Miers un bērziņš”. Tā vadības grožus un dziesmu aranžējumu veidošanu uzticot pieredzējušajam mūziķim Aināram Vildem, pie mikrofoniem aicinot nepārspējamos dziedošos aktierus Jāni Paukštello, Hariju Spanovski un Andri Bērziņu. Visu 15 jauno dziesmu tekstu autors ir daudzu populāru R. Paula grāvēju līdzautors Guntars Račs. Radošās kompānijas veikums ticis iemiesots gada sākumā “Mikrofona ierakstu” paspārnē iznākušajā albumā “Raimonda Paula ceremonij-orķestris “Miers un bērziņš” dzīro Kuldīgā”, kas veltīts šīs pilsētas 770. gadskārtai.

“Pēdējā laikā daudz uzturoties teātrī, esmu sapratis – jo kritika vairāk peļ, jo vairāk iztirgotas zāles,” sacīja Maestro.

Par to, kā R. Paula jaunās dziesmas skan uz teātra Lielās zāles skatuves, skatītāji varēs pārliecināties koncertos martā, aprīlī un arī maijā. Režisora Valda Liepiņa vadībā “Miers un bērziņš!” pārtaps koncertā divās daļās, pie klavierēm muzicējot pašam Maestro. “Pirmā daļa iecerēta apcerīgāka, poētiskāka, jo skanēs mazāk dzirdētas Raimonda Paula dziesmas ar Knuta Skujenieka dzeju, talkā nāks arī mūsu aktrises Ieva Pļavniece, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ērika Eglija un Inita Dzelme, bet otrā daļa būs patiešām dulla. Protams – galvenajās lomās trīs mūsu teātra brašie dziedoņi – Spanovskis, Bērziņš un Paukštello. Domāju, ka koncerts patiks visām paaudzēm un gaumēm,” uzskata V. Liepiņš.

Par muzikālo pavadījumu gādās talantīgi mūziķi – Lauris Amantovs (trombons, tenors), Raivo Stašāns (saksofons), Normunds Piesis (trompete), Indriķis Veitners (klarnete), Marko Ojala (akordeons), Māris Briežkalns (sitamie instrumenti), Roberts Brands (tuba) un orķestra muzikālais vadītajs Ainārs Vilde (alts). Izrādes muzikālais konsultants – Juris Vaivods. Skatuves iekārtojumu veido Mārtiņš Vilkārsis, bet kostīmu izvēle ir Jurates Silakaktiņas pārziņā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+