×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Teātra dziesmu gadatirgus jaunā koncertprogrammā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. februāra līdz 20. martam Latvijas pilsētas apceļos jauns koncertuzvedums – “Spraud man puķi…”, kurā skanēs iemīļotas teātra dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Pazīstamu teātra izrāžu varoņu ādā iejutīsies populāri dziedātāji – Andris Ērglis, Liene Šomase, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis un Antra Stafecka.

Rakstot dziesmu vārdus teātrim, Jānim Peteram 45 gadu laikā bijusi ražīga sadarbība ne vien ar Raimondu Paulu, bet arī ar Ivaru Vīgneru, Mārtiņu Braunu, Valdi Zilveru, Uldi Stabulnieku, Imantu Kalniņu un Juri Kulakovu, kuru radītā mūzika apvienojumā ar Jāņa Petera dzeju kā raibs karuselis iegriezīs un aizraus skatītājus neparastā atmiņu ceļojumā, dāvājot gan smieklus un jautrību, gan arī emocionāli aizskarot katra sirds un dvēseles nostūrus. Jaunais koncertuzvedums veidots no teju 25 izrāžu dziesmām, kur savu asprātīgo, vienmēr trāpīgo un reizēm tik trausli sentimentālo dzejas domu teicis Jānis Peters.

“Jāņa Petera 75. jubilejas koncerti bija neaizmirstama sadarbība,” teic koncertprogrammas režisors Valdis Pavlovskis. “Protams, mēs zinām populārākās dziesmas, kas tapušas Petera sadarbībā ar Raimondu Paulu, tomēr ir jau vēl arī, piemēram, komponists Ivars Vīgners un citi, milzum daudz dziesmu, kas tapušas teātra izrādēm. Šiem koncertiem dziesmas izvēlējāmies kopā ar Jāni Peteru, aptverot gandrīz visas teātra izrādes, kurās skan dziesmas ar viņa vārdiem. Šis būs īsts dziesmu gadatirgus, kur dziesmu varēs “nopirkt”… par aplausiem!”

Režisors atklāja, ka koncertos ik numuram dzejnieks radījis jaunu četrrindi, tāpat skatītāji nokļūs katrai dziesmai veltītā mazā vēsturiskā ceļojumā par tās izcelsmi un izrādi, kurā tā skanējusi, savukārt dziedātāji pirmoreiz paši katrai dziesmai kopā ar horeogrāfi Ievu Kemleri gatavo īpašu deju numuru.

Koncertuzvedumā, kas iecerēts kā idejisks turpinājums apgāda “Jumava” nesen kā izdotajai grāmatai ar Jāņa Petera dziesmu vārdiem teātrim, satiksies visdažādāko izrāžu varoņi. “Šerloks Holmss”, “Trīnes grēki”, “Māsa Kerija”, “Dekamerons”, “Šveiks”, “No saldenās pudeles”, “Draudzes bazārs”, “Kabīrijas naktis”, “Nāc pie puikām”, “Trīs draugi”, “Preilenīte”, “Latgola.lv”, “Pifa piedzīvojumi”, “Meldermeitiņa” – lūk, tikai dažas no izrādēm, kuras savulaik pulcējušas pilnas skatītāju zāles teātros un kuru dziesmas izskanēs jaunajā programmā.

“Lielākā daļa dziesmu, kas teātrim rakstītas ar Jāņa Petera vārdiem, man bija jaunums, tomēr viņa tekstu dziedāšana man nav sveša, kā nekā man pašam bija vesels albums ar meistara tekstiem – “Vīna dziesmas”,” stāsta dziedātājs Normunds Rutulis. “Peters spēj būt dažāds – ir teksti, kuros pamatīgi jāiedziļinās, lai aizraktos līdz tam, ko viņš ielicis vārdos, un ir tie “vieglie” teksti – gan klausītājam, gan man, dziedātājam, kas paši no sevis paliek galvā un liek dziedāt līdzi. Priecājos, ka varēšu sadziedāt ar jau labi pazīstamajām dueta partnerēm – Lieni Šomasi un Antru Stafecku, pirmo reizi uz skatuves dziedāšu kopā ar Anmary, lai gan iepriekš esam sadarbojušies, kad remiksēju viņas dziesmu.”

“Priecājos, ka koncertprogrammas producents Aigars Dinsbergs ir novērtējis manu līdzšinējo darbu “Latvijas Radio 2″ projektos un aicina mani atkal. Man bija gods piedalīties Jāņa Petera jubilejas koncertos un ir patīkami, ka dzejnieks piekritis manai klātbūtnei arī šajā programmā,” stāsta dziedātāja Antra Stafecka. “Pati koncertprogramma man ir jaunums. Laikā, kad radās šīs dziesmas un tika spēlētas šīs izrādes, vēl nebiju dzimusi. Tās ir lielākās grūtības – zināt dziesmu kontekstu. Mūsdienu jauniešus interesē pilnīgi cita mūzika, taču Petera teksti man ir brīnišķīgs atklājums – kādreiz dziesmās nevarēja izteikties tieši, bija jāslāpē emocijas, taču dzejas valodā par to bija iespējams runāt. Esmu pārsteigta, cik dziļi un interesanti, bet reizē – pozitīvi un vienkārši ir Petera vārdi.”

Varbūt noder!!

Koncerti

19. II 19.00 Valmieras kultūras centrā (EUR 10 – 18)

20. II 16.00 Ogres kultūras centrā (EUR 8 – 15)

21. II 15.00 Liepājas OC Rožu zālē (EUR 10 – 19)

26. II 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā (EUR 8 – 15)

27. II 18.00 Alūksnes kultūras centrā (EUR 10 – 18)

4. III 19.00 Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti” (EUR 8 – 15)

5. III 16.00 Krustpils kultūras namā (EUR 8 – 15)

11. III 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 18 – 25)

12. III 18.00 Jelgavas kultūras namā (EUR 10 – 18)

13. III 14.00 Talsu tautas namā (EUR 8 – 15)

18. III 19.00 Kuldīgas kultūras centrā (EUR 8 – 15)

19. III 19.00 Madonas kultūras namā (EUR 8 – 15)

20. III 17.00 Dobeles pilsētas kultūras namā (EUR 8 – 15)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būtu vēlams arī Rīgā vai tuvākā apkārtnē noklausīties šo koncertu.

Draugiem Facebook Twitter Google+