×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Teātra mākslinieki Teātra muzeja dārzā stādīs rozes

Foto: LETAFoto: LETA

Latviešu teātra 147.dzimšanas dienā, 2015. gada 2. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā gaidāma Rožu diena, kuras laikā brīnišķīgajā Eduarda Smiļģa dārzā Dailes, Nacionālā un Jaunā Rīgas teātra mākslinieki stādīs rozes, LA.lv uzzināja muzejā

Akcija iecerēta kā sveiciens dižajam meistaram un visam latviešu profesionālajam teātrim.
“Smiļģis bija liels rožu speciālists. Par tām viņš varēja stāstīt stundām ilgi,” intervijā “Skolotāju avīzē” vēl 1974 atzina viņa līdzgaitniece Felicita Ertnere.

Angļu rozes ‘Charlotte’ stādus dārzam izvēlējās Rundāles pils rožu dārza saimniece Dainuvīte Brūvere, nepieciešamo zemi gādā SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirkņa speciālisti. Rožu stādīšanā piedalīsies arī Dailes teātra aktieris Juris Strenga, kura 1979. gada maijā stādītā egle ir izaugusi dižena.

“Tas liecina, ka mākslinieks šādos darbos nodrošina veiksmi,” piebilst muzeja vadītājs Jānis Siliņš. Viņš piebilda, ka savu rozi iestādīs arī Latvijas Kultūras akadēmijas 2.kursa topošie aktieri un režisori un Latvijas Mākslas akadēmijas 1. un 2.kursa scenogrāfijas nodaļas studenti “stingrā” savu profesoru Māras Ķimeles un Andra Freiberga uzraudzībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+