×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Teātra muzejā – laulības dzīves kaujas četrās sienās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 11. augustā, plkst.19 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks režisores Kristīnes Klētnieces iestudētās vācu dramaturga Martina Valzera lugas “Kauja četrās sienās” izrāde, aģentūru LETA informēja Teātra muzejā.

Iestudējumā piedalās aktieri Dace Makovska un Leons Leščinskis.

Šī gada 19. aprīlī izrādes aktieri tika uzņemti Bergenas latviešu amatierteātrī “LATiBergen” Norvēģijā. Skatītāja Dace Tretjakova Bergenā izrādi vērtēja kā aizraujošu, interesantu, amizantu ceļojumu pa laulības dzīves krāčaino upi. “Tā lika aizdomāties, ka šādas “kaujas” (par ko jau vēsta pats izrādes virsraksts) – lielākas vai mazākas – mēs izspēlējam turpat vai ikdienu… un kas ir tas traģiskākais – patiesībā šajos “spēkošanās maratonos” uzvarētāja nav. Šī ir ne tikai komiska un smieklīga izrāde, bet varētu teikt, ka izrāde ar daudzpunkti, kur katram ir iespēja aizdomāties, cik ļoti viņam ir/nav laimējies satikt savu īsto, dzīvo cilvēku,” izrādi komentēja skatītāja.

Izrāde vēsta par laulātu pāri, kas kopā nodzīvojis 25 gadus. “Bērni izauguši, ģimenes draugi ne vien šķīrušies, bet arī izveidojuši jaunas attiecības. Dzīves līkloči piespiež laulātos atkal sākt sarunāties. Kopīgi viņi šķetina pagātni un tagadni, domājot par to, ko sola nākotne. Patiesība izrādās reizē traģiska un smieklīga – zem paklāja rūpīgi paslaucītie laulības dzīves noslēpumi izauguši par briesmoņiem. Šādas kaujas ļauj saskatīt, ka blakus ir dzīvs cilvēks.

Lugas “Neliels līkums, kauja četrās sienās” autoru Martinu Valzeru dēvē par vācu literatūras klasiķi, un viņa darbi tulkoti arī latviešu valodā. 1998.gadā rakstnieks un dramaturgs godalgots ar Vācijas Grāmatu izdevēju un tirgotāju apvienības Miera balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+