×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Teātra muzejā svinēs Aspazijas un Mildas Klētnieces jubileju

Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja arhīva.Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja arhīva.

Šodien plkst. 14 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tiks atklāti projekta “Aspazijas un Raiņa tēli un transformācijas” scenogrāfijas studentu pirmie trīs mākslas darbi, aģentūru LETA informēja Teātra muzeja projektu vadītāja Anna Sirmā.

Savukārt plkst.16 muzejā notiks Dailes teātra aktrises Mildas Klētnieces simtgades sarīkojums.

Sirmā stāstīja, ka katru mēnesi, laika periodā no Aspazijas 150. dzimšanas dienas 16. marta līdz Raiņa dzimšanas dienai 11. septembrī, Eduarda Smiļģa Teātra muzeju pakāpeniski piepildīs Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļas studentu mākslas darbi.

Projekta laikā “Aspazijas un Raiņa tēli un transformācijas” studentiem asociētā profesora Kristiāna Brektes vadībā ir uzdevums iedziļināties Aspazijas un Raiņa daiļradē, izvēlēties kādas lugas situāciju un varoņus un tos interpretēt vizuālā tēlā.

Šodien plkst.14 skatītājiem tiks piedāvāti Aspazijas lugu “Sidraba šķidrauts” un “Atriebēja” motīvi un tēli. Pārējie objekti tiks atklāti 16. aprīlī, 16. maijā, 2.jūnijā, kā arī 2. jūlijā, 11. augustā un 11. septembrī.

Dailes teātra aktrises Mildas Klētnieces 100. dzimšanas dienas sarīkojumā aktrises Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Venta Vecumniece, Dzintra Klētniece, Kristīne Klētniece, režisori Aina Matīsa un Kārlis Auškāps, teātra zinātnieces Silvija Geikina un Rita Rotkale atcerēsies aktrises spilgtākos radošās dzīves posmus un lomas Dailes teātrī, neaizmirstot arī viņas atveidoto Aspaziju filmā “Rainis”.

Līdzās foto un video liecībām būs dzirdama arī Klētnieces interpretētā Aspazijas dzeja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+