Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Teātra muzejam dāvinās unikālu sudraba kausu

Foto: LETAFoto: LETA

Teātra muzejs ekspozīcija.

Pašā vasaras viducī, 14. jūlijā plkst. 18 Eduarda Smiļģa Teātra muzejs aicina uz sarīkojumu, kurā kādreizējais Monreālas Latviešu teātra administratīvais vadītājs Edvīns Skapsts dāvinās muzejam vēsturisku Sudraba kausu, LA.lv uzzināja teātrī.

Šo kausu aktieru ansamblis saņēma 1949. gada 22. oktobrī pēc Mārtiņa Zīverta lugas “Ķīnas vāze” pirmizrādes Monreālas latviešu palīdzības biedrībā. Uz kausa iegravēti ievērojamu latviešu aktieru vārdi: Irma Graudiņa, Alma Mača, Zaiga Lepnis, Elvīra Līcīte, Gunārs Vērenieks un citi, pastāstīja muzeja direktors Jānis Siliņš. Apmeklētājiem būs iespēja iztaujāt senā un nozīmīgā notikuma aculiecinieku.

Šajā dienā no plkst. 16 līdz 21 Teātra muzejs aicina rīdziniekus, īpaši Āgenskalna iedzīvotājus, speciālistu vadībā apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes. Bērni, skolnieki un vecākā gada gājuma cilvēkiem bez maksas, bet visi pārējie par vienu eiro varēs iepazīt pirmo latviešu teātra inscenētāju Aleksi Mierlauku, daudzpusīgo mākslinieku Romānu Sutu un scenogrāfu un filmu mākslinieku Laimdoni Grasmani viņiem veltītajās jubileju izstādēs.

Tāpat tikai šajā vakarā apmeklētājiem būs ekskluzīva iespēja apskatīt aktrises Dzidras Ritenbergas slaveno Venēcijas XVIII kinofestivāla Volpi kausu, kas viņai 1957. gadā tika piešķirts par titullomu filmā “Malva”, aktiera un režisora Ernesta Feldmaņa Francijas republikas Akadēmijas Palmas ordeni (1930) un pirmā Dailes teātra scenogrāfa un teorētiķa Jāņa Munča augstāko apbalvojumu Parīzes Starptautiskajā mākslas un tehnikas izstādē 1937. gadā.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+