Publicitātes foto

Teātra TT iestudējums “Kabarē Sibīrija” tiks izrādīts Rīgā 0

Sadarbojoties Latvijas un Igaunijas teātriem, tapis muzikāls stāsts “CABARET SIBERIA” (“Kabarē Sibīrija”), tā Latvijas pirmizrādes notiks 18. un 19. oktobrī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

“CABARET SIBERIA” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums – muzikāls stāsts par diviem populāriem brīvvalsts laika kabarē māksliniekiem, kuri 1941. gada 14. jūnijā tiek izsūtīti lopu vagonos uz Sibīriju. Viņu ceļojums tiek skatīts neparastā leņķī: izrāde sastāv no 10 kabarē numuriem, kuros abi izsūtītie baisajos apstākļos gan meža izstrādē, gan zvejā, gan tālo Ziemeļu raktuvēs pūlas izdzīvot, saglabājot savus ideālus. Izrādes librets veidots, balstoties arī uz režisora Oļģerta Krodera atmiņām par savu izsūtījuma laiku un apstākļiem. “CABARET SIBERIA” pirmizrāde notika 6. martā Tallinas Baltijas stacijas Uzgaidāmajā zālē, tā ir guvusi lielu skatītāju ievērību, kā arī cildinošas kritikas atsauksmes.

„Aktieri spēlē trīs dažādos stilos – kabarē, klaunāde un drāma, un visos viņi ir teicami. Izrādes forma un saturs ir tik unikāli, ka es ik pa brīdim spēju vien izsaukties: ohhh! un ahhh!…” (kritiķis Veiko Merka, “Sirp”, Igaunija.)

CITI ŠOBRĪD LASA

Teātris TT Sibīrijas izsūtījumu tēmai pievērsies jau otrreiz – iestudējums “Pieskaries baltajam lācim!” ilgstoši tika izrādīts Latvijas Okupācijas muzejā, kā arī ierakstīts LTV. Atšķirībā no tā “CABARET SIBERIA” risināts spilgtā kabarē žanrā, kas ir tuvs Igaunijas teātrim Piip ja Tuut Teater, atbilst igauņu teātra uzstādījumiem un plašajām profesionālajām iespējām, turklāt tas iekļaujas abu valstu simtgažu piemiņas pasākumu kontekstā.

Izrādes autors un režisors Lauris Gundars ir jau īstenojis projektu ar Piip ja Tuut Teater, 2016. gadā iestudējot V. Šekspīra “Hamletu”, kas jau otrajā sezonā sasniedzis 60 izrāžu slieksni. Jaunajā projektā tiek iesaistīti tie paši radošie spēki – aktieri Haide Manamē un Tomass Tross, komponists Sīms Aimla, scenogrāfs Jānuss Lagrekills. Projektā piedalās horeogrāfe Marge Ērenbuša, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā, izrādes grafisko dizainu veidojis Klāvs Mellis.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Izrāde Dzelzceļa muzejā tiks spēlēta igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Tajā piedalās “Paradīzes orķestris” izrādes komponista Sīma Aimlas vadībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.