×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Teatrāla pastaiga: vai Šekspīrs ar Smiļģi būtu bijuši draugi?

Foto: LETAFoto: LETA

20. oktobrī plkst. 12 un plkst. 18, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks teātra pastaiga “Šekspīrs pie Smiļģa”, pavēstīja iestudējuma autors, Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

Siliņš piedāvā savu versiju Šekspīra un Smiļģa attiecībām, ja viņi būtu dzīvojuši vienā laikā un vienā zemē: “Visticamāk viņi būtu domubiedri, varbūt pat draugi, kuri radošās izaugsmes meklējumos daudz runātu par autora, režisora un aktiera attiecībām viena iestudējuma robežās.”

Cik tālu var sniegties autora interpretācija, kur un vai vispār novelkama sarkanā līnija, aiz kuras sākas necieņa un savtīga personību izmantošana – šādus jautājumus uzdod iestudējums.

Teātra pastaiga “Šekspīrs pie Smiļģa” ir iestudējums, kurā šī diskusija notiek no šodienas skatpunkta. Interpretācijas un variācijas par Šekspīra darbiem “Spītnieces savaldīšana”, “Liela brēka, maza vilna”, “Romeo un Džuljeta”, “Karalis Līrs un “Jūlijs Cēzars” Smiļģa mājās veidosies kā nepiespiesta pastaiga no telpas uz telpu, kurās Smiļģa idejas, balss un auras ieskauti, Šekspīra varoņi atklās savu traģēdiju patiesos iemeslus. Viss būtu skaisti, pacilājoši un klasiski, ja vien sprunguļus Šekspīra un Smiļģa tandēma spieķos nemestu divi Smiļģa paziņas – kultūras pazinēja un kultūras darbinieks jeb blēžu tandēms Dzērvene ar Ķīseli, kuru interpretācija par notiekošo raisīs gan smaidu, gan liks aizdomāties, kur tad ir un vai vispār pastāv iepriekš minētā sarkanā līnija.

Iestudējuma režisori: LKA Teātra mākslas maģistra studiju programmas otrā kursa studenti Aija Treija, Dace Kravale, Antra Leite, Intars Rešetins, Kārlis Anitens. Lomās Lidija Pupure, Āris Rozentāls, Dana Lāce, Ance Muižniece, Antra Leite, Aija Treija, Romāns Bargais, Niklāvs Kurpnieks, Igors Šelegovskis, Emīls Krūmiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+