Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Teātrī “Šmulītis” bērniem mācīs taisīt mākoņus un varavīksni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bērnu un jauniešu teātra izrāžu repertuāra “Šmulītis” ietvaros 18. decembrī plkst. 19 pirmizrādi piedzīvos jauna izzinoša izrāde “Mākoņi”, portālam LA.lv pastāstīja teātra pārstāve Daina Tabūna.

Tabūna stāsta, ka iestudējums paredzēts sešus līdz deviņus gadus veciem bērniem, un tajā ar fizikas eksperimentu un teātra izteiksmes līdzekļu palīdzību tiks skaidrotas dabas parādības.

Jaunajā izrādē “Mākoņi” aktieri Artūrs un Andrejs veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos. To papildinās zinātniski skaidrojumi un dzejoļi par noslēpumaino mākoņu pasauli. Ja vien ļausimies mākslas un zinātnes sadarbībai, izrāde liks noticēt brīnumiem – tostarp Artūrs mēģinās īstenot kādu bērnības sapni, ko līdz šim visi uzskatījuši par neiespējamu.

Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, kura pērn iestudējusi izrādi-spēli pamatskolēniem “Nāves ēnā” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem. “Mākoņu” dramaturģisko materiālu veidojuši jaunie dramaturgi Justīne Kļava un Matīss Gricmanis, bet izrādes vizuālo ietērpu – scenogrāfe Marija Rozīte. Galvenās lomas atveido aktieri Andrejs Možeiko un Artūrs Putniņš.

“Mākoņu” pirmizrāde un nākamā izrāde 20. decembrī jau izpārdotas, taču biļetes uz izrādēm 4. janvārī plkst. 14 un 6. janvārī plkst. 19 vēl iespējams iegādāties, norādīja Tabūna.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+