×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Teātris kā videospēle ar ieročiem: “Situāciju telpas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. oktobrī Rīgas kinostudijā sāks rādīt pasaulslavenā Berlīnes kolektīva “Rimini Protokoll” izrādi “Situāciju telpas”, portālam LA.lv pastāstīja Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

“Situāciju telpas” viesosies Berlīnes mākslinieku kolektīvs Rimini Protokoll. Tā ir daudzlīmeņu video izrāde 20 spēlētājiem, kuras laikā skatītāji nonāk 20 situāciju telpās un kļūst par lieciniekiem 20 dzīvēm, kuras ietekmē ieroči.

Te ir Izraēlas armijas karavīrs, ķirurgs no organizācijas “Ārsti bez robežām”, Meksikas narkokarteļa administrators, hakeris, bērns – karavīrs no Kongo, Bundestāga deputāts un citi. Unikāli ir ne tikai “Situāciju telpu” stāsti, bet arī forma – skatītājs seko varoņiem gan planšetdatora ekrānā, gan reālajā telpā un laikā, kļūstot par dalībnieku notikumos, kas atklāj, ka arī mūsu dzīves, iespējams, ir globālās kara arhitektūras daļa. Brūsa Springstīna menedžeris Džons Lando pēc izrādes noskatīšanās ir teicis: “Es esmu redzējis teātra nākotni, un tās vārds ir Situāciju telpas”.

“Situāciju telpas” ir saņēmušas Rūras Triennāles jauniešu žūrijas balvu kategorijās “Labākā no labākajām” un “Visintensīvākā izrāde, kas bija tik intensīva, ka es negribēju palaist garām ne sekundi”. Šī izrāde ir apbalvota arī ar Izcilības balvu 17. Japānas mediju mākslas festivālā Tokijā un iekļauta desmit izcilāko izrāžu vidū, kas pagājušā sezonā iestudētas Vācijā, Šveicē un Austrijā.

“Rimini Protokoll” ir trīs mākslinieku apvienība, kura veido teātra izrādes, lasījumus, instalācijas, multimediālus, sociāli politiskus un pētniecības projektus, kuros nekad nav piedalījušies profesionāli aktieri un kas teorijā ieguvuši apzīmējumu “dokumentālais teātris”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+