×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Teātris piemin Jāni Reini: Dieva dots aktieris, kurš sevi sadedzināja (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Tik reti dzimst aktieri, par kuriem ne tikai pēc nāves, bet arī dzīves laikā saka – Dieva dots aktieris, pieminot mūžībā aizgājušo aktieri Jāni Reini, akcentējis Latvijas Nacionālais teātris.

“Kā komēta viņš ieradās Latvijas teātrī un gan jau arī dzīvē, par ko zina tikai viņa vecāki. Kā komēta viņš aizgāja gan no teātra, gan dzīves. Pa ceļam iepriecinot un saraudinot, sajūsminot un nokaitinot, paceļot augstāk par sadzīves viļņiem un sīkām problēmām desmitus, simtus, bet, visticamāk, tūkstošus skatītāju – tik svarīga dzīves daļa Latvijā ir teātris un tik reti dzimst aktieri, par kuriem ne tikai pēc nāves, bet arī dzīves laikā saka – Dieva dots aktieris,” par aktieri raksta teātra pārstāve Ieva Struka.

Nacionālais teātris piemin Jāni Reini Romeo lomā Šekspīra traģēdijā, kur viņa Džuljeta Lāsma Kugrēna kļūst par viņa liktenīgo mīlestību arī dzīvē, titullomu – muzikantu Klāvu izrādē “Tikai muzikants”. Viņa vārds saistās ar Mārtiņa lomu filmā “Rīgas sargi”. Čehova tēvocis Vaņa kļuva par vienu no pēdējiem Jāņa Reiņa darbiem. 2010. gadā lomu pie Kirila Serebreņņikova “Mirušajās dvēselēs” viņš vairs nesagatavoja līdz galam, iztraucēja alkohols, atklāti norāda teātris.

“Arī tāpēc 1960. gadā dzimušā Jāņa Reiņa tik pāragrā aiziešana nav mūs teātrī pārsteigusi pilnīgi nesagatavotus – viņš sadega, mēs varam teikt. Bet mēs varam teikt arī – viņš sevi sadedzināja. Viņš nevarēja sevi nesadedzināt. Tāds bija viņa liktens, ko viņam bija nolicis Dievs,” pauž Struka.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. latvijiešiem zināšanai Atbildēt

  latvieši neoficiālās sarunās par “dieva dotu” sauca
  ne šādu, ne tādu cilvēciņu – garīgi atpalikušu,
  ar fiziskiem defektiem(kurš nav spējīgs pilnvērtīgi strādāt)
  un tamlīdzīgu…
  Reinis, cik saprotu, tāds nav bijis . 🙂
  Vienīgi draugos ar alkoholu ??

 2. Tie kas piemin dievu… Lūdzu ejat beidzot izārstēties…Uz psihisko…

 3. Skumji, ka direktors nespēj bilst ne vārda, jo “Labvakar” raidījuma atmodas laikos pats bija spiests taisnoties par braukšanu dzērumā. Atmiņa ir īsa. Lai vieglas smiltis talantīgajam Jānim Reinim.

  • lai ari “taisnojies par braukšanu dzērumā” līdz nāvei tomer nenodzērās kā redzams. bļin nužēl protams aktiera, bet galu galā pats taču. viņam ko kāds ar varu lika lietot? visi iedzer , bet visi nenodzeras

 4. Direktors pats jau nevareeja piedaliities, jo direktors viñu izdzina no teaatra par dzersanu. Taisniigi, bet nepatiikami.

 5. Direktors jau nevareeja piedaliities, jo direktors viñu izdzina no teaatra par dzersanu. Taisniigi, bet nepatiikami. Skat.google

 6. Līdzjūtība! Bet diez vai Dievs nolēmis, ka viņam mūža beigās būs jālieto alkoholu un no tā jāmirst!

 7. nu šņabis un citas vielas Atbildēt

  daudz talantigu ļaužu ir novedis kapā. vai talants atsver rakstura vājibas?

 8. Loti zèl…. 🙁 kas vinam tik pèkśñi notika?

 9. Ļoti, ļoti žēl. Viņš bija ļoti talantīgs aktieris !

Draugiem Facebook Twitter Google+