×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

“Teātris.zip” arī janvārī piedāvā skatīties izrādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālā teātra izrāde "Meitenes".

Raidījuma “Teātris.zip” ietvaros, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, janvārī LTV1 ēterā būs skatāmas izcilas teātra izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Sestdienas rītos Lupe aicinās mazos skatītājus ielūkoties brīnumainajā teātra aizkulišu pasaulē un pēc tam noskatīties aizraujošas izrādes – Valmieras teātra izrādi “Bērns vārdā Rainis” un Leļļu teātra izrādi “Sniega karaliene”. Savukārt sestdienas vakaros būs skatāmas izrādes pieaugušajiem – Nacionālā teātra izrāde “Meitenes”, kā arī Liepājas teātra izrāde “Atsaldētais”. Kā ierasts, pirms izrādes raidījumā “Teātris.zip” Ojārs Rubenis sarunāsies ar aktieriem un izrāžu veidotājiem.

14. janvārī, LTV1 ēterā pulksten 10.35 būs skatāma neparasta izrāde – spēle bērniem “Bērns vārdā Rainis”. Tā tapusi Valmieras teātrī, taču spēlēta tika Raiņa un Aspazijas muzejā Baznīcas ielā. Izrāde vismazākajiem un pirmsskolas vecuma bērniem stāsta par mūsu dižgara Raiņa bērnību. Pirms izrādes Lupe paviesosies Raiņa un Aspazijas muzejā un iepazīs, kā dzīvojuši mūsu izcilie rakstnieki. Vakarā, pulksten 21.25, LTV1 programmā – Nacionālā teātra izrāde “Meitenes”, kurā astoņas lieliskas aktrises nepilnas pusotras stundas laikā improvizētā stāstā par teātri un mīlestību nedaudz portretēs arī sevi un savu attieksmi pret mākslu. Pirms izrādes – Ojāra Rubeņa saruna ar vienu no spēcīgākajiem šodienas režisoriem Elmāru Seņkovu ne tikai par izrādi, bet arī par dzīvi un mākslu. Oriģinālu domu netrūks.

21. janvārī pulksten 10.35 būs skatāma Leļļu teātra izrāde “Sniega karaliene”. Stāsts par karstām, mīlestības pilnām sirdīm, kuras nevar sasaldēt pat sniega karalienes pieskāriens. Pirms izrādes lelle Lupe un “Teātris.zip” bērni uzzinās, kā atšķirībā no marionetēm darbojas trostu lelles. Savukārt vēl viena “Teātris.zip” izrāde pieaugušajiem būs skatāma 28. janvārī pulksten 21.25. Šoreiz repertuārā – Liepājas teātra komēdija “Atsaldētais”. Tas ir stāsts par kādu vīrieti, kurš mūsdienās tiek atrasts sasalis ledū. Atkausējot ķermeni, izrādās, ka viņš ir dzīvs! Atsaldētais domā, ka joprojām dzīvo 20. gadsimta sākumā, un viņam nav ne jausmas, cik ļoti pasaule ir mainījusies. Ojāra Rubeņa viesi – Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, kā arī teātra mākslinieciskais vadītājs Herberts Laukšteins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+