Latvijā
Novados

Tebras upē Aizputē pārplūst slūžas; novadā slēgti divi ceļi 16

Foto LETA

Stipro lietavu rezultātā strauji ceļoties ūdens līmenim Tebras upē, šodien Aizputē pārplūdušas dzirnavu slūžas, bet divos Aizputes novada pagastos jau slēgti divi ceļi, kuriem pāri plūst ūdens, informēja pašvaldības izpilddirektore Astrīda Eņģele, situāciju raksturojot kā “ļoti sliktu”.

“Cik man zināms, tik augsts ūdens līmenis pēdējo 30 gadu laikā Tebras upē nav bijis,” atzina pašvaldības izpilddirektore.

Tiks lemts par vienas astoņu dzīvokļu mājas evakuāciju netālu no pārplūdušajām slūžām. Lai arī pati māja vēl nav applūdusi, ūdens skalojoties tās pagalmā. Citām ēkām pašlaik tieša apdraudējuma nav. Applūduši divi gājēju tiltiņi.

Lai ļautu ūdenim aizplūst no applūdušās teritorijas, nepieciešams atvērt slūžu aizvarus, skaidroja pašvaldībā.

Savukārt Kalvenes un Lažas pagastā jau slēgti divi ceļi.

Kā ziņots, šodien atsevišķos rajonos, galvenokārt Vidzemē un Kurzemē, gaidāms stiprs lietus, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Lietus gaidāms no plkst.9 līdz plkst.21. Nokrišņu daudzums varētu sasniegt 15 milimetrus. Lietavu dēļ ūdens līmenis visstraujāk ceļas Kurzemes upēs, savukārt Austrumlatvijā ūdens līmenis paaugstinās lēnāk nekā iepriekš, vietām sācis nedaudz pazemināties. Kopš otrdienas Bārtā ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā pusotru metru, Durbē un Imulā tas cēlies par metru diennaktī. Citās Kurzemes upēs, kurās tiek veikti mērījumi, ūdens līmenis paaugstinājies mazāk strauji.

LA.lv