×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

TEC-2 avārijas kurināmā saimniecībā mazutu aizvieto ar dīzeļdegvielu

LETALETA

Noslēgusies valsts AS “Latvenergo” TEC-2 avārijas kurināmā saimniecības rekonstrukcija, kas ļaus samazināt videi kaitīgo izmešu daudzumu un uzlabos gaisa kvalitāti, kā arī paaugstinās Rīgas siltumapgādes sistēmas drošumu Daugavas labajā krastā, informē “Latvenergo”.

Ņemot vērā tehniskos, ekonomiskos un vides aizsardzības aspektus, “Latvenergo” koncerns rekonstruēja Rīgas TEC-2 avārijas kurināmā saimniecību, un mazuta (rezerves kurināmā) izmantošanu aizvietoja ar videi draudzīgāku kurināmo – dīzeļdegvielu.

Rīgas TEC-2 energobloku un ūdens sildīšanas katlu darbības nodrošināšanai par pamatkurināmo tiek izmantota dabas gāze. Savukārt avārijas kurināmais (līdz šim – mazuts, turpmāk – dīzeļdegviela) ir paredzēts TEC-2 ūdens sildkatliem, lai gadījumos, ja notiek neplānoti dabas gāzes piegādes traucējumi, TEC-2 varētu turpināt nodrošināt nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi lietotājiem Daugavas labajā krastā Rīgā.

Rekonstrukcijas laikā pārbūvēti divi no četriem mazuta uzglabāšanas rezervuāriem dīzeļdegvielas uzglabāšanai. Tāpat pārbūvēta esošā dzelzceļa cisternu noliešanas estakāde dīzeļdegvielas pieņemšanai, izbūvēta jauna dīzeļdegvielas sūkņu stacija, pārbūvēta esošā ugunsdzēsības sistēma, kā arī izbūvēti jaunie tehnoloģiskie cauruļvadi no dzelzceļa estakādes līdz uzglabāšanas rezervuāriem un no rezervuāriem līdz esošai ūdens sildīšanas katlu mājai.

Projekta kopējās izmaksas ir 5,9 miljoni eiro (4,142 miljoni latu).

“Latvenergo” atgādina, ka 2013. gadā noslēdzās Rīgas TEC-2 rekonstrukcijas projekts, kas aizvieto vairāk nekā 30 gadus ekspluatētus energoblokus. Rekonstruētā stacija tās augstās efektivitātes dēļ nodrošina zemu CO2 un citu piesārņojošo vielu (NOx, CO) emisijas daudzumu uz saražoto enerģijas vienību. Avārijas kurināmā saimniecības rekonstrukcija jau ir nākamais zaļais solis, piebilst “Latvenergo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+