Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
28. novembris, 2014
Drukāt

TEC-2 avārijas kurināmā saimniecībā mazutu aizvieto ar dīzeļdegvielu

LETALETA

Noslēgusies valsts AS “Latvenergo” TEC-2 avārijas kurināmā saimniecības rekonstrukcija, kas ļaus samazināt videi kaitīgo izmešu daudzumu un uzlabos gaisa kvalitāti, kā arī paaugstinās Rīgas siltumapgādes sistēmas drošumu Daugavas labajā krastā, informē “Latvenergo”.

Ņemot vērā tehniskos, ekonomiskos un vides aizsardzības aspektus, “Latvenergo” koncerns rekonstruēja Rīgas TEC-2 avārijas kurināmā saimniecību, un mazuta (rezerves kurināmā) izmantošanu aizvietoja ar videi draudzīgāku kurināmo – dīzeļdegvielu.

Rīgas TEC-2 energobloku un ūdens sildīšanas katlu darbības nodrošināšanai par pamatkurināmo tiek izmantota dabas gāze. Savukārt avārijas kurināmais (līdz šim – mazuts, turpmāk – dīzeļdegviela) ir paredzēts TEC-2 ūdens sildkatliem, lai gadījumos, ja notiek neplānoti dabas gāzes piegādes traucējumi, TEC-2 varētu turpināt nodrošināt nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi lietotājiem Daugavas labajā krastā Rīgā.

Rekonstrukcijas laikā pārbūvēti divi no četriem mazuta uzglabāšanas rezervuāriem dīzeļdegvielas uzglabāšanai. Tāpat pārbūvēta esošā dzelzceļa cisternu noliešanas estakāde dīzeļdegvielas pieņemšanai, izbūvēta jauna dīzeļdegvielas sūkņu stacija, pārbūvēta esošā ugunsdzēsības sistēma, kā arī izbūvēti jaunie tehnoloģiskie cauruļvadi no dzelzceļa estakādes līdz uzglabāšanas rezervuāriem un no rezervuāriem līdz esošai ūdens sildīšanas katlu mājai.

Projekta kopējās izmaksas ir 5,9 miljoni eiro (4,142 miljoni latu).

“Latvenergo” atgādina, ka 2013. gadā noslēdzās Rīgas TEC-2 rekonstrukcijas projekts, kas aizvieto vairāk nekā 30 gadus ekspluatētus energoblokus. Rekonstruētā stacija tās augstās efektivitātes dēļ nodrošina zemu CO2 un citu piesārņojošo vielu (NOx, CO) emisijas daudzumu uz saražoto enerģijas vienību. Avārijas kurināmā saimniecības rekonstrukcija jau ir nākamais zaļais solis, piebilst “Latvenergo”.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+