×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Tečere gribējusi panākt Britānijas izstāšanos no ES

Foto - AFPFoto - AFP

Bijusī Britānijas premjerministre Margarete Tečere gribējusi, lai valsts izstājas no Eiropas Savienības, atklājis “dzelzs lēdijas” biogrāfs Čārlzs Mūrs.

 

Publikācijā izdevumam “Spectator” Mūrs raksta, ka Tečere gribējusi, lai Britānija bloku pamet jau deviņdesmitajos gados – uzreiz pēc Māstrihtas līguma apstiprināšanas 1992. gadā. Tiesa, pēdīgi viņa lēma nenākt klajā ar šādiem saviem uzskatiem. “Padomnieki viņu pārliecināja, ka viņai tas nebūtu jāatklāj sabiedriskā telpā, lai viņas politiskie oponenti viņi nenostumtu no sabiedriskās dzīves,” raksta Mūrs. Savukārt savos memuāros 2002. gadā, kā atzīmē britu laikraksts “The Daily Telegraph”, Tečere uzstājusi, ka britu izstāšanās no bloka būtu “neiedomājama”. “Skaudrā patiesība ir tāda, ka pārējai ES mēs esam vairāk vajadzīgi nekā mums viņi,” rakstīja bijusī britu valdības vadītāja.

Kā norāda britu politiskie apskatnieki, Tečeres biogrāfa Mūra atklājumi tikai pastiprinās debates par valsts turpmāko dalību ES. Konservatīvo partija izdara aizvien lielāku spiedienu uz premjeru Deividu Kemeronu ieņemt stingrāku nostāju pret Briseli. Turklāt konservatīvo deputāti brīdinājuši, ka sasauks ārkārtas parlamenta sesiju, kurā mēģinās panākt balsojumu, ar kuru referendums par Britānijas dalību ES pēc nākamajām vēlēšanām tiks pasludināts par obligātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+