×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Tečeri izvadīs Svētā Pāvila katedrālē

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas bijušās premjerministres Mārgaretas Tečeres bēres notiks 17. aprīlī Svētā Pāvila katedrālē, paziņojis valdības pārstāvis pēc konsultācijām ar Tečeres ģimeni un karaļnamu.

 

Tečere, kura aizgāja mūžībā 8. aprīlī 87 gadu vecumā pēc insulta, pēdējā gaitā tiks izvadīta “ceremoniālās bērēs” ar militāru godu, tomēr valsts bēres ekspremjerei rīkotas netiks. Ceremonijā Svētā Pāvila katedrālē piedalīsies karaliene Elizabete II 
un viņas dzīvesbiedrs Edinburgas hercogs, paziņojis Bakingemas pils pārstāvis. Ceremoniālo bēru statuss ir rangu zemāks par valsts bērēm, kādas parasti tiek rīkotas kronētām personām. Savulaik ekspremjeram Vinstonam Čērčilam tika rīkotas valsts bēres, un tagad internetā tiek veikta aptauja, vai Tečere būtu pelnījusi līdzīgu oficiālu pagodinājumu.

Par “dzelzs lēdiju” dēvētās ekspremjeres nāve izraisījusi pretrunīgas emocijas Britānijā, atzīmē britu plašsaziņas līdzekļi.

Turpina pienākt līdzjūtības apliecinājumi no pašmājām un ārzemēm, karogi pie parlamenta ēkas nolaisti pusmastā, skumst Sitijas baņķieri un advokāti, pie Tečeres mājas Londonā klājas ziedi “dižākajai mierlaika līderei”. Kartīte pie vientuļās narcises, kas bija nolikta pie Tečeres pieminekļa pie parlamenta ēkas, vēstīja: “Jūs sievietēm bijāt iedvesma.”

Tikmēr otrā pilsētas galā Brikstonas rajonā, kur dzīvo daudz imigrantu no Karību jūras reģiona, kreisi noskaņotu iedzīvotāju grupas viņas nāvi atzīmēja ar iedzeršanu un dejām pie hiphopa un regeja mūzikas skaņām. 1981. gadā, divus gadus pēc Tečeres nākšanas pie varas, Brikstona, kuras iedzīvotāji nebija ieguvēji no ekonomiskajām reformām, pieredzēja nežēlīgus grautiņus. Arī Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā uz svinībām pulcējās vairāki simti cilvēku, kuri teicās pārstāvam paaudzi, kuras dzīvi iedragāja Tečeres vadītās konservatīvo valdības ekonomiskā politika. Arī interneta atsaucēs reakcija uz Tečeres nāvi ir tikpat pretrunīga. “Viņa bija lieliska dāma,” raksta tehnoloģiju magnāts Alans Šugars, kurš pats gan atbalsta leiboristus. “Viņa mainīja Britānijas politikas seju, radīja iespējas ikvienam Apvienotajā Karalistē gūt panākumus. Dusi mierā!” “Lai viņa deg elles ugunīs,” savu viedokli paudis Leiboristu partijas kreisā spārna pārstāvis un parlamenta deputāts Džordžs Gelovejs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+