Ekonomika
Bizness

“TechHub Riga”: “Jaunuzņēmumu mājas” izveide stiprinās nozari0


Jaunuzņēmumu māja
Jaunuzņēmumu māja
Publicitātes foto

“Jaunuzņēmumu mājas” izveide Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, ir svarīgs solis jaunuzņēmumu nozares stiprināšanai valstī, ceturtdien “Jaunuzņēmumu mājas” atklāšanas pasākumā sacīja dalītās darba vides “TechHub Riga” vadītāja Līna Marta Sarma.

Viņa atzīmēja, ka vienotas jaunuzņēmumu vides izveide ir bijis izaicinājums, īpaši, meklējot īsto vietu, ēku, kurā varētu ar kopīgiem spēkiem attīstīt inovatīvus risinājumus.

“”Jaunuzņēmumu māja” kalpos kā kopstrādes telpas, kurā sākumā mitināsies apmēram 15 jaunuzņēmumi, kas nostiprinājuši savu darbību.Vienlaikus mēs meklēsim un aicināsim arī tos jaunuzņēmējus, kas ir agrīnā stadijā un vēl ir ceļā uz patstāvīgu darbību, lai palīdzētu arī tiem ātrāk pilnveidoties un atrast investorus,” aģentūrai LETA pastāstīja Sarma.

Viņa piebilda, ka “Jaunuzņēmumu māja” būs ne tikai darba vide jaunuzņēmumiem, bet arī akseleratoriem, investoriem un jebkuram interesentam, kurš vēlas iesaistīties jaunuzņēmumu vidē. Tāpat viņa uzsvēra, ka “Jaunuzņēmumu mājā” norisināsies vairāki pasākumi, piemēram, izglītojošas lekcijas un investoru tikšanās.

“Esmu pārliecināta, ka līdz ar vienotu jaunuzņēmumu vides izveidi, tiks atvieglota investoru piesaiste, un iegūt finansējumu līdzvērtīgi visiem jaunuzņēmumiem būs efektīvāka,” skaidroja Sarma.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) pauda gandarījumu, ka jaunuzņēmumu skaits Latvijā pieaug un sadarbība ar partneriem tiek stiprināta. “Jaunuzņēmumi ir ļoti svarīgi, tāpēc esmu gandarīts, ka jaunuzņēmēju vidē dažādu nozaru speciālisti veido plašu kontaktu loku, kurā veido veiksmīgas sadarbības. Es jaunuzņēmējos saskatu lielu potenciālu,” teica ministrs.

Latvijas “Startup” uzņēmumu asociācijas “Startin.lv” valdes locekle Līva Pērkone norādīja, ka līdz ar “Jaunuzņēmumu mājas” izveidi nostiprināsies arī jaunuzņēmumu tirgus. “Jaunuzņēmumiem ir laiks pieteikt kārtīgu konkurenci tirgū. Mūsu nav daudz, tāpēc svarīgi attīstīt un cīnīties par investīcijām inovatīvu projektu izveidē,” viņa uzsvēra.

Saistītie raksti

Septembrī “TechHub Riga” kopstrādes telpa un citi nozares pārstāvji un jaunuzņēmumi uzsāka darbu jaunā ēkā Rīgā, Kronvalda Bulvārī 4, bijušās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes telpās.

“Jaunās telpas dos vairāk vietas nodibinājuma biedriem un kalpos kā atbalsta punkts jauno tehnoloģiju interesentiem, kā arī vienos kopīgā lokācijā visas komūnas galvenās organizācijas. Viena centrālā ēka, kas apvieno galvenos nozares spēlētājus, dod iespēju aicināt starptautiskus kontaktus vienuviet un veicina vidi, kurā pašiem uzņēmējiem kļūt atpazīstamākiem,” pauda “TechHub Riga” pārstāvji.

LA.lv