×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. augusts, 2015
Drukāt

“TechHub Riga”: Latvijai ir intelektuālais potenciāls savam “Skype”; pie finansējuma jāpiestrādā

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Latvijai ir intelektuālais potenciāls sava “Skype” radīšanai, taču pie finansiālās puses vēl jāpiestrādā, aģentūrai LETA sacīja tehnoloģiju jaunrades telpas “TechHub Riga” vadītāja Egita Poļanska.

Kā sacīja Poļanska, Latvijā iesācējuzņēmumu vide vēl ir sākuma stadijā un nepieciešams radīt vairāk riska kapitāla fondu. “”Stārtapu” vidē ir cilvēki, kas darbojas, bet viņiem vajag naudu, savukārt investoriem vajag cilvēkus, kas dara,” stāsta Poļanska. “Veidojas gandrīz vai apburtais loks.”

“Abas puses ir vajadzīgas, un abas puses nepieciešams attīstīt,” turpina Poļanska. “Jāattīsta “stārtapu” vide, jāizglīto cilvēki, lai viņi nebaidītos sākt uzņēmumus, lai nebaidās no neveiksmēm, lai ir dinamiska darbība, un tad arī investori iesaistīsies.”

“Ja cilvēki jutīs, ka būs, no kā paņemt investīcijas un būs, kas ieguldīs, viss attīstīsies, un izveidosies interesanta “stārtapu” vide,” piebilda Poļanska.

“TechHub Riga” ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2012.gadā ar mērķi palīdzēt vietējiem jaunajiem uzņēmumiem pilnveidoties, kļūt labākiem un konkurētspējīgākiem. Nodibinājuma pasākumu auditoriju veido topošie uzņēmēji, studenti, jaunie uzņēmumi un investori. Tā ir platforma, kurā tehnoloģiju jaunizveidotāji var ātrāk sākt uzņēmējdarbību, attīstīt savu profesionālo tīklu.

“TechHub Riga” regulāri rīko ar uzņēmējdarbību, tehnoloģijām, uzņēmējdarbības sākšanu un uzlabošanu saistītus pasākumus, piemēram, ikmēneša “Meetup”, “TechChill Baltics” konferenci un “”TechHub” Stārtapu akadēmiju”.
“TechHub Riga” telpās ik dienu darbojas aptuveni 30 iesācējuzņēmumu, programmētāju, grafisko dizaineru un citu ar tehnoloģijām saistītu cilvēku, kopumā divu gadu laikā sasniedzot 100 biedrus un kļūstot par vienu no lielākajām tehnoloģiju un IT kopdarbības telpām Baltijā. Tāpat organizētas vairākas starptautiskas un vietēja mēroga konferences, tikšanās, pieredzes apmaiņas pasākumi, pulcējot vairāk nekā 3000 uzņēmējdarbības dalībnieku. Kopējais “TechHub Riga” absolventu un pašreizējo uzņēmējdarbības sācēju investīciju lielums pārsniedz trīs miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+