×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Tehniskā universitāte rīko postfolkloras festivālu

Foto: Inga ZotovaFoto: Inga Zotova

Ceturtdien, 10. aprīlī, pulksten 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks jau trešais postfolkloras festivāls “Gaviles”, kura mērķis ir popularizēt postfolkloras žanru, ļaujot tautas mantojumam mūsdienīgās interpretācijās dzīvot arī šodien, vēsta RTU informācijas centrs.

“Gavilēs” piedalīsies postfolkloras grupas “Rikši”, “Dārdi”, “Zari”, kā arī festivāla aizsācēji RTU “Vecpilsētas dziedātāji”. Festivāla īpašie viesi būs etnomuzikoloģe Zane Šmite, mūziķe, multiinstrumentāliste Ilze Grunte, grupas “Dzelzs Vilks” solists Juris Kaukulis un postfolkloras žanra aizsācēja Latvijā, mūziķe Ilga Reizniece ar folkloras kopu “Vārpas”.

“Festivālu uzskatām par savu gada lielāko un spilgtāko muzikālo piedzīvojumu. Kopā ar citiem mūziķiem vienosimies latviskā mantojuma un mūzikas mīlestībā, kā arī vēlmē mūsdienu cilvēkam likt apstāties un vismaz uz mirkli izbaudīt mūziku, kuras pirmsākumi meklējami tālā senatnē,” stāsta “Vecpilsētas dziedātāju” vadītāja Vēsma Keire.

Festivālā skanēs gan latviešu tautasdziesmu mūsdienīgas apdares, gan tautas gara bagātību iedvesmotas oriģināldziesmas. Klausītāji varēs gan smelties prieku lustīgā mūzikā, kas aicinās lēkt līdzi, gan ļauties meditatīvam un apcerīgas noskaņas iedvesošam skanējumam. “Gaviļu” apmeklētāji varēs piedzīvot arī ko nebijušu, jo katru gadu mainās dalībnieki un viņu interpretācijas par postfolkloras žanru. Šogad skanēs ne vien dažādi tautas mūzikas instrumenti, bet arī elektroniskie skaņu rīki.

“Vecpilsētas dziedātāji” festivālu aizsāka 2012. gadā, apliecinot vēlmi izteikties mūzikas jaunradē ar cieņu pret pagātnes vērtībām. Tādējādi tika iedibināta tradīcija ik gadu pulcēt vienkopus postfolkloras žanra mūziķus. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+