×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Tehniskajā universitātē nodibināta jauna fakultāte

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) nodibināta E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte (ETHF), kas īstenos starptautiski akreditētas studiju programmas tehniskajā tulkošanā, kā arī e-studiju tehnoloģijās un pārvaldībā, šodien informēja jaunās fakultātes dekāna pienākumu izpildītāja Marina Platonova.

2014./2015. studiju gadā ETHF augstāko izglītību iegūs tehniskie tulkotāji visās RTU pārstāvētajās inženierzinātņu un sociālo zinātņu jomās, kā arī tiks sagatavoti augstākās kvalifikācijas speciālisti e-studiju tehnoloģiju ieviešanai uzņēmumos un mūžizglītības sistēmā.

Fakultāte izveidota, apvienojot trīs struktūrvienības – RT U Lietišķās valodniecības institūtu, Humanitāro institūtu un Tālmācības studiju centru. Fakultātes ēka atradīsies Kronvalda bulvārī 1, Rīgā.

“Jaunā fakultāte ir unikāls inženierzinātņu un humanitāro zinātņu veiksmīgas mijiedarbības piemērs. Es ticu, ka tā dos impulsus starpdisciplināro studiju un starpnozaru pētniecības attīstībai, jo humanitāro un tehnisko zinātņu apvienojums var sekmēt augstvērtīgu speciālistu sagatavošanu,” saka Marina Platonova.

ETHF tiks veikts pētniecības darbs šādās jomās: tehniskā tulkošana un terminoloģija, sastatāmā valodniecība, zinātnē lietojamā angļu valoda, jaunās tehnoloģijas svešvalodu apmācībā, e-studiju tehnoloģijas, pedagoģija, psiholoģija, politoloģija, socioloģija, komunikācijas zinātne un filozofija.

Līdz ar jaunās fakultātes dibināšanu jaunajā studiju gadā RTU būs deviņas fakultātes, kurās varēs apgūt 134 studiju programmas. 2014. gadā no valsts budžeta RTU tiek finansētas 7079 studiju vietas. Savukārt uzņemšanai bakalaura un koledžas līmeņa studijās 2014./2015. studiju gadā RTU ir 2192 budžeta vietas, un tas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+