Mobilā versija
-3.3°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
29. augusts, 2015
Drukāt

Tehniskās apskates naktī Daugavpilī pārbaudīti 293 auto; lielākā daļa atzīti par nedrošiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā naktī notikušajā “Tehniskās apskates naktī” Daugavpilī, kas ilga gandrīz 11 stundas, pārbaudīti 293 automobiļi, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Spēkratu pārbaude tika sāka nedaudz pēc plkst.19 vakarā, bet pēdējais auto no stacijas izripoja plkst.5.30.

Šis bija Vislatvijas “Tehniskās apskates nakts” noslēdzošais pasākums. Kopā Valmierā, Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā bezmaksas auto diagnostika šogad tika veikta gandrīz 2000 spēkratu, kas ir par trešdaļu vairāk nekā 2014.gadā un vismaz četrreiz vairāk nekā 2012.gadā, kad tika uzsākta šāda akcija.

Daugavpilī pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 19 gadi, starp tiem vecākais auto – 1979.gada pirmais žigulis jeb tā saucamā “kapeika”, bet jaunākie pārbaudītie transportlīdzekļi izlaisti 2013.gadā.

Lielākā daļa jeb 76% no Daugavpilī pārbaudītajiem automobiļiem atzīti par nedrošiem ceļu satiksmei. Vairāk nekā 20% apmeklētāji izmantoja pasākumu, lai veiktu kārtējo tehnisko apskati.

Tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par bremžu sistēmas un balstiekārtas bojājumiem, nenoregulētiem lukturiem, eļļas noplūdi un būtiskiem bojājumiem stūres iekārtās.

Kā skaidro CSDD, Daugavpilī pēc Rīgas ir otra lielākā tehniskās apskates stacija Latvijā, kurā pērn tika pārbaudīti 46 518 auto. Dienā Daugavpils tehniskās apskates stacija vidēji apkalpo 314 klientus. Pirmo reizi tehnisko apskati Daugavpilī veic 58,62% automobiļu. Latvijā šis rādītājs ir 59,2%. Visvairāk automobiļu – trešā daļa – Daugavpils tehniskās apskates stacijā 2014.gadā tika “izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā. Gandrīz ceturtajai daļai auto bija nenoregulēti vai nedegoši lukturi, un katram piektajam transportlīdzeklim konstatētas problēmas bremžu sistēmas darbībā. Vidēji katru darba dienu Daugavpilī kādam automobilim tiek liegts piedalīties satiksmē bremžu sistēmas darbības traucējumu dēļ, kas ceļu satiksmē ir ārkārtīgi bīstami, skaidro direkcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kolosāli!

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+