×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Tehniskās apskates naktī Rīgā spēkratus varēs pārbaudīt par brīvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

28. augustā Rīgā, Antenas ielā 2 no plkst.20 notiks Tehniskās apskates nakts. Tās devīze – “Mēs par drošu auto!”, portālu LA.lv informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Pasākumu laikā tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, kā arī gaidāmi pārsteigumi. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati un pozitīvas diagnostikas gadījumā, veicot nepieciešamos maksājumus, saņemt tehniskās apskates uzlīmi.

Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Šovasar Latvijā Tehniskās apskates naktis jau notikušas Cēsīs un Liepājā.

CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa informēja, ka kopumā šovasar Tehniskās apskates nakts pasākumos novērtēti 300 automobiļi. “Diemžēl vairāk nekā 80% tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi,” viņa paskaidroja.

Pēc CSDD apkopotās informācijas tehniskās apskates naktīs pārbaudīto automobiļu vidējais vecums ir ap 15-16 gadiem. Jāpiebilst, ka Latvijas autoparka, kas veic tehnisko apskati, vidējais vecums ir 12,69 gadi. Tas nozīmē, ka pasākumu “Tehniskās apskates naktis” ir vairāk iecienījuši vecāku transportlīdzekļu lietotāji.

Pērn Latvijā vidēji ar pirmo reizi tehnisko apskati izgāja 58% transportlīdzekļu un izplatītākie bojājumi bija bojājumi balstiekārtā, gaismas ierīcēs, kā arī virsbūves korozija.

Tehniskās apskates nakti Rīgā organizē SIA “Auteko & TŰV Latvija” sadarbībā ar CSDD.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+