×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Tehniskās apskates nakts Daugavpilī

Foto: LETAFoto: LETA

Sestdien, 20.augustā, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Daugavpils tehniskās apskates stacijā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” bezmaksas diagnostika tika veikta 245 automašīnām.

Šogad šis bija trešais šāda veida pasākums – pirmais notika 29. jūlijā Gulbenē, otrais bija 13. augustā Talsos, savukārt nākamais, pēdējais pasākums plānots 27. augustā Rīgā.

Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku varēja veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, savukārt Rīgā, kā ierasts, būs dzīvā rinda.

Daugavpilī pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 16 gadi, starp tiem vecākais auto – 1982. gada “Zaporožec”. Piecu gadu pieredze rāda, ka uz šiem pasākumiem pamatā tiek vesti auto, kas nav speciāli gatavoti. Diemžēl lielākā daļa no 
Daugavpilī pārbaudītajiem transportlīdzekļiem (apmēram 70%) tika izbrāķēti jeb bija satiksmei nederīgi. Daugavpils tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par bojājumiem balstiekārtā, bremžu sistēmā un lukturos, bet septiņiem spēkratiem tika atklātas īpaši bīstamas problēmas.

Bez auto diagnostikas un tehniskās apskates pakalpojumiem klientiem bija iespēja izmēģināt sajūtas auto apgāžamajā stendā, noskaidrot, kas ir divu promiļu reibuma brilles, izvietot ceļa zīmes krustojumos un pārbaudīt auto pirms braukšanas. Tie, kuri bija veikuši visas CSDD piedāvātās aktivitātes, piedalījās konkursā un laimēja ieejas biļetes uz Rīgas Motormuzeju. Kopumā šīs aktivitātes izmēģināja vairāk nekā 300 interesentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+