Tehnoloģiju ienāciens mājoklī – tvaikus tagad var sūkt arī uz leju 0

Elektroierīces un datortehnoloģijas arvien attīstās: darba virsmā iebūvēts tvaiku nosūcējs sūc tvaikus uz leju, nevis augšu, bet sienas lampa pilda reizē slēdža funkciju.

Reklāma
Reklāma

Tvaika nosūcēju pārvērtības

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Jaunie Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa “Ugunsdrošības noteikumi”, kas jāizpilda līdz 2017. gada 31. decembrim, nosaka, ka tvaika nosūcējs nedrīkst būt pievienots ēkas kopējai ventilācijas sistēmai (lai gāzes noplūdes gadījumā ēkā nerastos bīstama gāzes koncentrācija). Nosūcējam jābūt ar atsevišķu izvadu vai arī jālieto recirkulācijas veida nosūcēji (tvaiks tiek iesūkts, attīrīts caur filtriem un izvadīts atpakaļ telpā). Līdz ar to daudziem mājsaimniecību īpašniekiem jādomā, kā jau esošo nosūcēju pielāgot jaunajām likuma normām vai arī par jauna nosūcēja iegādi. Un te nu paveras pavisam neierastas iespējas, jo nosūcēju ražotāji piedāvā ne tikai jaunas tehnoloģijas, bet arī pilnīgi jaunu dizainu. Tagad nopērkami pat tādi tvaika nosūcēji, kas pēc izskata neatšķiras no griestu lampām vai stikla dekoriem. Bet, piemēram, kompānija “Bora” šajā nozarē radījusi īstu apvērsumu, izgudrojot virtuves darba virsmā vai plīts iebūvētu nosūcēju, kas tvaikus iesūc uz leju. Cits nosūcēja modelis var būt arī ērti izbīdāms no virsmas uz augšu, ja nepieciešama plašāka nosūkšanas zona.

Programmējamas mēbeles

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunākās tehnoloģijas pēdējos gados īpaši straujas pārmaiņas rada biroja un virtuves mēbeļu ražošanā, arī vietējie ražotāji cenšas sekot modernajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, veidojot modernu, estētisku un ergonomisku darba vidi. Virsmās iebūvētās rozetes un dažādi porti vairs nav jaunums. Aktualitāte ir mēbeli veidot estētiski neuzkrītoši, tāpat piedāvāt bezvadu uzlādi integrētās virsmās. Arī apgaismes ķermeņu integrācija mēbeļu korpusos un virsmās nav principāla novitāte, bet jaunums ir iespēja to programmēt. Svarīgs ir mēbeļu apgaismojuma jutīgums attiecībā uz kustībām, dienas gaismu telpā un to savstarpējo mijiedarbību. Tas viss atstāj ietekmi uz cilvēka produktivitāti un labsajūtu.

Tehnoloģisko risinājumu loma pieaug tik ļoti, ka mēbeles un sadzīves tehnika vairs nav tikai priekšmeti un ierīces to tradicionālā izpratnē, bet gan starpnozaru integrēts risinājums, kur redzams sadarbības potenciāls ar elektronikas un programmēšanas nozarēm. “Jaunākās tendences Eiropā var redzēt, apmeklējot izstādi “Orgatec” Vācijas pilsētā Ķelnē,” iesaka asociācijas “Latvijas Mēbeles” izpilddirektore Ieva Erele. “Pirmā vieta, kur integrēt bezvadu uzlādi, būtu katrā mājā tik populārais dīvāns pie televizora, tomēr vēl ir jāpaiet laikam, kamēr tehnoloģiju izmaksas būs tik pieņemamas, lai būtiski neietekmētu produkta ražošanas gala cenu.”

Autori: Rebeka Rogale, Andris Ozoliņš

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.