foto – Ģirts Gertsons (liepajaslauvas.lv)

Teicama spēles galotne: Latvijas U-18 basketbolisti ar uzvaru sāk EČ 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase, pateicoties teicamai ceturtajai ceturtdaļai, sestdien Eiropas čempionāta pirmajā mačā ar 78:61 (12:19, 20:7, 27:27, 19:8) uzvarēja laukuma saimnieci Slovākiju.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Rainers Hermanovskis, kamēr 14 punktus pievienoja Dāvids Atelbauers. Savukārt ar 13 punktiem atzīmējās Edgars Kaufmanis.

Latvijas komandai šis mačs neiesākās pārāk veiksmīgi, jo pirmos punktus izdevās gūt tikai ceturtās minūtes beigās, kad Slovākija jau bija izvirzījusies vadībā ar 7:0. Panākt pretiniekus gan diez ko ātri neizdevās, jo viņi panāca arī desmit punktu pārsvaru (17:7), bet pirmo ceturtdaļu Latvija noslēdza ar septiņu punktu deficītu (12:19).

Pamazām Latvija gan ieguva ritmu un otrās ceturtdaļas vidū pēc Hermanovska trīspunktnieka panāca neizšķirtu 21:21. Iniciatīva bija pārgājusi Latvijas valstsvienības pusē, kas tai pirmo puslaiku ļāva noslēgt ar sešu punktu pārsvaru (32:26). Tiesa, slovāki nesalūza un turpināja izrādīt augstu pretestību, neļaujot sāncenšiem iegūt lielāku pārsvaru.

Pēc precīziem diviem soda metieniem ceturtās ceturtdaļas sākumā Slovākija pietuvojās vairs tikai līdz diviem punktiem (59:57), bet turpmākajās minūtēs Latvijas izlase atzīstami spēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem vairākas minūtes gūt punktus. Tikmēr komanda veica 12:0 izrāvienu un noslēdzošās pāris minūtes sagaidīja jau ar 14 punktu vadību – 71:57. Lielā mērā jau pirms mača beigām spēles liktenis bija izšķirts, Latvijas izlasei ar uzvaru atklājot šo turnīru.

D apakšgrupas turpinājumā Latvijas izlase svētdien spēkosies ar francūžiem, bet otrdien būs duelis ar Bosnijas un Hercegovinas jauniešiem.

Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas vienībām – Lietuvu, Grieķiju, Slovēniju vai Somiju. Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8., bet zaudētāji – par 9.-16.vietu. Neatkarīgi no izcīnītās vietas Latvijas komanda nezaudēs vietu augstākajā divīzijā, jo nākamgad varēs spēlēt ar čempionāta rīkotāju tiesībām.

Latvijas basketbolistu pretiniece Slovākija pērn šajā vecuma grupā izcīnīja trešo vietu B divīzijas turnīrā, iegūstot ceļazīmi uz augstāko divīziju.