Latvijā
Kriminālziņas

Teikā gaišā dienas laikā ielaužas dzīvoklī un iznes vērtīgāko1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls

Otrdien, 3.aprīlī, par Teikā izdarītu zādzību no dzīvokļa likumsargi aizturējuši agrāk sodītu vīrieti, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

31. martā VP saņēma informāciju no dzīvokļa saimniekiem, par to, ka ir apzagts viņu īpašums Rīgā, Teikā. Dienas laikā, kamēr dzīvoklī neviena nebija, garnadzis bija uzlauzis durvis un iznesis spēļu konsoli, planšetdatoru, auskarus un citas personīgās mantas.

Rīgas Teikas iecirkņa policisti uzsākot nozieguma izmeklēšanu un veicot operatīvos pasākumus, noskaidroja personu, kura, iespējams, izdarījusi šo noziegumu.

3. aprīlī likumsargi Rīgā aizturēja aizdomās turēto 1977. gadā dzimušo vīrieti, kurš jau iepriekš daudz reižu sodīts, pārsvarā tieši par zādzībām no dzīvokļiem. Likumsakarīgi, ka vīrietis parasti apzadzis dzīvokļus ar koka durvīm un viegli uzlaužamām durvju slēdzenēm. Arī šis gadījums nav izņēmums.

Pie aizdomās turētā tika atrasts un atsavināts planšetdators. Tāpat ir atgūti zagtie auskari, kas jau bija ieķīlāti lombardā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

VP dzīvokļu īpašniekus parūpēties par savu īpašumu drošību, uzstādot dzelzs durvis ar kvalitatīvām slēdzenēm. Tāpat ieteicams uzstādīt signalizāciju un vērtīgās mantas glabāt pie mājas konstrukcijām piestiprinātos seifos. Svarīgi pievērst uzmanību arī pie kaimiņu dzīvokļiem notiekošajam. Pamanot aizdomīgas personas klīstot gar dzīvokļiem, un rodoties aizdomām par noziegumu, jāzvana policijai pa tālruni 110.

LA.lv