Pasaulē
Citur

Teikmanis: ASV un Krievijas intereses krustojas bruņojuma kontroles jautājumos1

Foto – LETA/EPA

Scenārijs, kad ASV un Krievija vienojas par ietekmes sfēru sadali pasaulē, visus pārējos atstājot otrajā plānā, nav iespējams, jo šo abu lielvaru intereses gandrīz nekur nekrustojas, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

“Šai brīdī es nevaru saskatīt, kur šo abu valstu intereses krustotos,” uzsvēra diplomāts, norādot, ka ekonomikā un enerģētikā ASV un Krievijas intereses ir pretējas un arī divpusējā tirdzniecība starp abām valstīm ir minimāla.

Runājot par potenciālām kopīgajām interesēm militārajā sadarbībā, Teikmanis atzina, ka “Sīrijā ir ļoti sarežģīta situācija, tomēr šeit atrast kaut kādu kopsaucēju starp Amerikas, Krievijas, Irānas, Izraēlas un arābu valstu interesēm ir ārkārtīgi grūti, un tur neviens nekādus saistošus apsolījumus šobrīd nevar dot”.

Savukārt sadarbībā ar Āzijas valstīm noteicošā loma ir ASV, norādīja vēstnieks. “Protams, es sagaidu arī, ka Amerika konsultēsies ar Krieviju par Ziemeļkoreju, tomēr Amerika ir tā, kas noteiks šo politiku,” skaidroja Teikmanis.

“Es patiešām šobrīd nevaru saskatīt to kopīgo interesi, kas ir tas piedāvājums, ko [Krievijas] prezidents [Vladimirs] Putins var piedāvāt biznesmenim Trampam, kas viņu interesētu. Es šobrīd to vēl neredzu,” atzina diplomāts.

Saistītie raksti

Vēlāk gan viņš norādīja, ka vienīgā joma, kur ASV un Krievijas intereses krustojas, ir bruņojuma, īpaši kodolbruņojuma kontroles jautājumi. “Noteikti varam sagaidīt, ka abas valstis sēdīsies kādā brīdī pie sarunu galda [par šo tēmu]. Pie tā acīmredzot abas valstis nonāks, jo tur šīs intereses krustojas,” norādīja Teikmanis.

Kā ziņots, šonedēļ Helsinkos tikās Tramps un Putins. Lai arī, pēc publiski paustās informācijas, samita laikā nekādi nozīmīgi lēmumi netika pieņemti, abi prezidenti to raksturoja kā produktīvu un sekmīgu. Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa dažas dienas vēlāk paziņoja, ka Tramps instruējis savu nacionālās drošības padomnieku uzaicināt Putinu šoruden apmeklēt Vašingtonu.

LA.lv