Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. augusts, 2016
Drukāt

Teikmanis: diasporas paplašināšanās nav zaudējums Latvijai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tas, ka Latvijas diaspora pasaulē ir paplašinājusies, kļuvusi lielāka, nekādā gadījumā nav Latvijas zaudējums, tas ir ieguvums, jo tie ir Latvijas vēstneši plašajā pasaulē, intervijā aģentūrai LETA sacīja aizejošais Latvijas vēstnieks Lielbritānijā, nākamais vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Vēstnieks atzina, ka darbs ar latviešu diasporu ASV būs ļoti liels un nozīmīgs, jo tā ir ļoti liela un salīdzinoši homogēnāka. Turklāt tur nav tik daudz jauno emigrantu, kā tas ir, piemēram, Lielbritānijā.

“ASV ir vairāk trimdas jaunās paaudzes, turklāt ASV latviešu kopiena ir labi organizēta. Lai gan liela daļa diasporas ārvalstīs nepiedalās latviešu aktivitātēs, pilsonības likuma izmaiņas ir bijis labs stimuls, lai pievērstu uzmanību Latvijai,” uzskata diplomāts.

Viņš atzina, ka viens no viņa pienākumiem ASV būs veicināt interesi par Latviju, vairot informāciju par valsti, radīt tās lielāku atpazīstamību. “Jo šie cilvēki attiecīgas situācijas gadījumā, piemēram, realizējot kādu biznesa ideju, var lemt par labu Latvijai,” sacīja Teikmanis, norādot, ka šie cilvēki ir jāpiesaista Latvijai.

“Piemēram, ja runājam par latviešiem Brazīlijā, ļoti daudzi nezina latviešu valodu, tomēr vēlas saglabāt savas saites ar Latviju. Tas, ka mūsu diaspora pasaulē ir paplašinājusies, kļuvusi lielāka, nekādā gadījumā nav Latvijas zaudējums,” izteicās vēstnieks ASV.

Viņš arī norādīja, ka Latviju interesē, lai šie cilvēki savā mītnes zemē ne tikai veido savu dzīvi, attīsta biznesa iespējas, bet veido savu personisko, pēc iespējas ciešāku saikni ar Latviju. “Tas ir mūsu ieguvums, tie ir mūsu vēstneši plašajā pasaulē,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vislielākais ieguvums būs, kad visi būs pametuši Latviju !

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+