×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Teilore atzīta par visvairāk pelnošo mirušo slavenību

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Holivudas aktrise Elizabete Teilore šogad ieņēmusi pirmo vietu visvairāk pelnošo mirušo slavenību sarakstā, pārspējot popmūziķi Maiklu Džeksonu, liecina šīgada saraksts, kas trešdien publicēts finanšu vietnē Forbes.com.

Teilore, kas nomira pagājušā gada martā 79 gadu vecumā, pēdējos 12 mēnešos nopelnījusi 210 miljonus ASV dolāru (112,5 miljonus latu). Viņas senais draugs Džeksons, kurš 2009.gadā nomira no narkotiku pārdozēšanas 50 gadu vecumā, pēdējā gada laikā ir nopelnījis 145 miljonus dolāru (78 miljonus latu) un noslīdējis otrajā vietā no pērn un aizpērn iegūtas pirmās vietas.

Lielākā daļa no Teilores pēcnāves peļņas pēdējā gada laikā ir gūta viņai piederējušo dārglietu, tērpu un mākslas darbu izsolēs, kuru ieņēmumi sasnieguši 184 miljonus dolāru (99 miljonus latu). Visdārgāk šajās izsolēs tika pārdota 1889.gadā tapusi Vinsenta van Goga glezna – par 16 miljoniem dolāru (deviņiem miljoniem latu).

Pārējo šīs peļņas daļu nodrošināja galvenokārt Teilores smaržas “White Diamonds”, nekustamo īpašumu pārdošana un ienākumi no viņas filmām.

Džeksona pēcnāves peļņu nodrošināja dažādi pastāvīgu ienākumu avoti, tāpēc domājams, ka nākamgad viņš atkal būs šī saraksta augšgalā, jo jauna Teilores mantu izsole nākamajos 12 mēnešos diez vai notiks.

Trešajā vietā bija rokmūziķis Elviss Preslijs ar 55 miljoniem dolāru (29 miljoniem latu), kurš pērn ar līdzīgu summu ierindojās otrajā vietā.

Komiksu sērijas “Peanuts” radītājs Čārlzs Šulcs ir ceturtajā vietā ar 37 miljoniem dolāru (20 miljoniem latu), bet regeja zvaigzne Bobs Mārlijs ar 17 miljoniem dolāru (deviņiem miljoniem latu) ir piektajā vietā.

Sestajā vietā ir rokmūziķis Džons Lenons ar 12 miljoniem dolāru (sešiem miljoniem latu), septītajā un astotajā vietā – aktrise Merilina Monro un zinātnieks Alberts Einšteins ar 10 miljoniem dolāru (5,4 miljoniem latu) katrs, bet devītajā vietā – rakstnieks Teodors Geizels ar deviņiem miljoniem dolāru (4,8 miljoniem latu).

10. un 11.vietu ar astoņiem miljoniem dolāru (četriem miljoniem latu) dala aktieris Stīvs Makvīns un aktrise Betija Peidža, 12.vietā ar sešiem miljoniem dolāru (3,2 miljoniem latu) ir dziesmu autors Ričards Rodžerss, bet 13.vietā ar 5,5 miljoniem dolāru (2,9 miljoniem latu) ir rokmūziķis Džordžs Harisons.

Šīgada visvairāk pelnošo mirušo  slavenību sarakstā iekļauti tie nelaiķi, kas no 2011.gada oktobra līdz šī gada oktobrim nopelnījuši vairāk nekā piecus miljonus dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+