Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. oktobris, 2015
Drukāt

Jaunā dizainere Marta Gintere kosmētiku iepako “tējas sēnē”

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

“Sanāk, ka esmu māksliniece jau ceturtā paaudzē. Mana māte un tēvs beidza Mākslas akadēmijas interjera nodaļu. Omīte Maija Eliase bija gleznotāja, viņas tēvs Kristaps Eliass mākslas zinātnieks. Toties viņa brālis gleznotājs Ģederts Eliass jau klasiķa godā celts. Dabīgi, no bērnu dienām biju mākslas un mākslinieku stāstu iekļauta un pēc vidusskolas pabeigšanas nonācu Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā. Mācības mani ļoti aizrāva, pilnīgi viss bija jaunums un pārsteigums,” atceras dizainere Marta Gintere.

Vides māksla

Vides mākslas nodaļā bija ļoti vispusīga programma, kurā no visa kā bija pa druskai – gan kompozīcija, gan grafika, gan plānošana. Pašai par brīnumu, Marta sajuta gandarījumu no iepakojuma dizaina gatavošanas. Savākt šriftus, krāsas, konstrukcijas un ideju vienā kompozīcijā bija radošs izaicinājums. Rokraksta izkopšanā palīdzēja arī stažēšanās Anglijā. “Vismaz man prakses laikā angļu dizaina aģentūrā bija skaidrs, ka tur varu droši strādāt. Tikai man labāk patīk strādāt Latvijā,” spriež jaunā māksliniece.

Nodaļā studentu teorētiskās mācības tiek savienotas ar praktiskiem vides mākslas projektiem. Rīgā suvenīru tirgošanas vietu atsvaidzināšanai tapa vides plānošanas projekta pieteikums “MAN-TU skapis”, kurā mobilā konstrukcijā savienojās vairāki kustīgi suvenīru ekspozīcijas elementi. Liepājas pludmales zonai tapa projektēta “Barka” – montējama pludmales kafejnīca, kuras telpiskajā noformējumā izmantots stilizēta kuģa tēls.

“Man patīk daudz rakāties izziņas materiālos un daudz skicēt. Darba gaitā, protams, konsultējos ar pasniedzēju, uzklausu viņa viedokli. Darbs tiek pārveidots tik ilgi, līdz sajūtu, ka izmaiņas vairs nav nepieciešamas,” radošajā receptē dalās dizainere.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+