×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Teju puse krievvalodīgo uzskata, ka Krievijas iejaukšanās Latvijā būtu pamatota (34)

Foto - LETAFoto - LETA

Gandrīz puse krievvalodīgo Latvijā uzskata, ka to tiesības un intereses tiek pārkāptas tādā mērā, lai Krievijas iejaukšanās būtu pamatota, secināts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā.

Pētījumā “Sabiedrības destabilizācijas iespējamība Latvijā: potenciālie nacionālās drošības apdraudējumi” secināts, ka 41,3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ar krievu sarunvalodu ģimenē, atbildējuši pozitīvi (jā un daļēji) uz jautājumu “Vai krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības un intereses Latvijā tiek pārkāptas tādā mērā, lai Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama un pamatota?”.

Savukārt starp aptaujātajiem, kuri ģimenē izmantojuši latviešu sarunvalodu, uz šo jautājumu pozitīvu atbildi sniedza 10%.

Tāpat pētījumā konstatēts, ka starp nepilsoņiem Krievijas iejaukšanās atbalstītāju skaits ir augstāks (40,7%) nekā starp pilsoņiem (18,1%). Savukārt, visas Latvijas iedzīvotāju kontekstā, Krievijas iejaukšanos, lai aizstāvētu krievvalodīgo iedzīvotāju intereses un tiesības, atbalstīja 21,7% aptaujāto.

Pētījuma veicēji norāda, ka tajā pašā laikā aptuveni puse krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju nepiekrīt šim apgalvojumam, vai ir neitrāli pret to.

Visaugstākais atbalsts jau minētajam vēstījumam ir konstatējams Latvijas pilsētās ar vislielāko krievvalodīgo iedzīvotāju skaitu – Daugavpilī, Rīgā un Rēzeknē. Pārējā Latvijā atbalsts šiem vēstījumiem ir minimāls.

Tāpat pētījuma autori norāda, ka, lai arī Latvijā ir lielas grupas, kas atbalsta Krievijas vēstījumus par Latviju, pētījumā veiktā analīze ļauj secināt, ka masu protestu iespējamība un plašs, aktīvs atbalsts Krievijas veiktajām provokācijām ir maz ticams. Vairums cilvēku netic, ka viņu rīcība kaut ko mainīs un ka ar protestiem iespējams panākt pārmaiņas. Politiskā un sabiedriskā aktivitāte Latvijas sabiedrībā ir ļoti zema, tādēļ ārējam faktoram būtu grūti izraisīt plašus masu protestus un nemierus.

Pētījums veikts ar mērķi izzināt, kādas ir iespējas Latvijā pielietot nemilitārus paņēmienus valstij naidīgu mērķu sasniegšanai. Datu vākšana notika sadarbībā ar socioloģisko pētījumu aģentūrām “Factum” un SKDS. Aptauja pa visu Latviju veikta 2015.gada sākumā, bet Latgalē – 2016.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Atbalstīt agresiju ir ļoti riskanti veselībai. It kā nav dzirdēts, ka grad rraķetēm būtu sensori cilvēka pases nolasīšanai .

  • Вот именно. И само это исследование провокационно и тенденциозно. В случае чего никто нас сортировать специально не будет. Шарахнут сразу по всем, и всех делов то, дешево и сердито.

 2. kartējā naida kurināšana no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra. Par šo arī būtu jāsoda. Visos šajos pētījumos aptaujā piedalās ne vairāk, kā 1000 cilvēku. Uz šī fona izdarīt secinajumus – absurds. Es ļoti labi zinu, kā tiek veirti TĀDI pētījumi un priekš kam.

 3. Nepatika komentārs? Tāpēc nepublicējāt?

 4. Kāpēc šie krievi dzīvo Latvijā? Viņiem ir jādod tiesības brīvai izvēleii – aizbraukt no Latvijas un necelt
  šeit naidu.

  • Действительно, и чего мы здесь живём – мучаемся? Удивительно и невероятно, но для многих из нас это Родина! Представляете, точно также как и для вас. И другой родины у нас нет. Для вас это наверняка разрыв шаблона!

 5. Tie ļaudis ne tikai tā uzskata, bet viņiem pat sapņos rādās tāda iespēja un tā realizācija, tikai mūsu vadīklas to nezina, vai izliekas, ka nezina

 6. Drīz parastie letiņi savu viedokli varēs paust tikai čukstus vai pusčukstus virtuvē mūsu elite un prominences būs pilnībā būs ieintigrējusies putina impērijā,augsne tam jau sagatavota ,nesen Lembergs paziņoja ,ka Latvija ir fašistiska valsts un 9. ir visu normālu cilvēku svētki.Zatlers: ,, Latvijā dzīvo pasaulē labākie krievi,,

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Lai krievi nelūgtu palīgā ”voinus internacionaļistus un mirotvorcus”, Latvijai ar steigu ir jāievieš otra (vēlams, ka tā ir vienīgā) valsts valoda, jāatjauno kiriļica, pareizticīgo Ziemassvētki, Georga lentītei jābūt obligātai dekorācijai visos saietos, jāatzīst, ka Krim naš, skolās un bērnudārzos Ļeņina valodu, jāuzliek atpakaļ Staļina pieminekļi, pie katras mājas trikoloru, jānovāc neapdomīgi uzstellētie piemiņas akmeņi nacionāliem partizāniem, jāaizklapē okupācijas muzejs, “Novoju volnu” Jūrmalā, Dziesmu vētkus aizliegt uz mūžīgiem laikiem, visiem ienācējiem vēlēšanu tiesības, karabāzes vecajās vietās un jau bērnudārzos uzsākt un cauri visiem mācību gadiem mācīt vienīgi pareizo (Putina) vēsturi. Kā redzam, prasīts nav daudz. Vai tiešām, labas kopdzīvošanas dēļ, mēs nevaram paspert nieka solīti pretī, tikai šoreiz?!

  • Вау, как ехидно. Вы думаете, что это смешно. Но на самом то деле это даже страшно. Вот так, походя, высмеивать выдуманные вами самим ценности другого народа. Обидно однако.

   • joprojām melo kā melojis Atbildēt

    kremļa “vērtības” uzdod par tautas vērtībām
    un, ka latvieši ienīst krievu nāciju, nevis
    kremļa “izredzētos.
    Demagoģija rullē !

    • А вы сами не демагог разве? Достаточно почитать комментарии на этом портале, чтобы убедиться в вашей огромной «любви» к нам.

 8. Tas tāpēc ka visās skolās nelieto valsts valodu un vienu mācību programmu.

 9. Nebūtu jājauc civilpkupanti ar latgaļiem. No laika gala latgaļi noteikti nav mazāki Latvijas patrioti, nekā mēs – čiuļi.To neapšaubāmi apliecina statistika par pēckara nacionālo partizānu sastāvu, kur latgaļi ir pārsvarā, Tas ir laikā, kad nebija jābrūģē muti par savu patriotismu, bet gan jāriskē ar dzīvību.

 10. Nu kāpēc nosodīt cilvēku par to, ka viņš grib, lai viņa dēls cinka zārkā varētu atgriezties no Sīrijas, Ukrainas vai kādas citas valsts. To viņam tikai Krievija var nodrošināt.

 11. Hei, letiņ! Kamēr ceturtdaļgadsimtu visiem plāties, ka esi brīvs kā puņķis lidojumā, tev pilna azote ar čūskām gadījusies …

 12. Tak lai brauc uz savu roģinu, kur cēlušies, un dzīvo laimīgi starp savējiem savā zemē. Tur būs tikai viņu dzimtā valoda, un latvieši nemaisīsies pa kājām.
  Kur tas laiks jau pagājis, tas bij padomju gados, kaut kur 70 – tajos gados, kad krievenes runāja savā starpā – savā valodā tā – ,,tā jau te būtu labi dzīvot, ja tikai nebūtu tik daudz to latviešu,,.Tas bija Rīgā, kādā no masīviem, kur priekš viņiem tika celtas deviņstāvu mājas. Latvieši jau gan daudzi jo daudzi vēl dzīvo pilnīgos graustos, un tā arī mūžā nav nopelnījuši dzīvokli ar ērtībām. Bērni izauguši mazajā istabiņā, un prom, tik saspiesti toreiz bija, 4 cilvēki vienā mazā istabiņā, ar kopēju virtuvi un tualeti, bez siltā ūdens. Tas bija jāsilda uz gāzes, ja vajadzēja. Nav ko runāt , vienkārši – tāda netaisnība bija pret latviešiem, un kāda mīlestība un viss gatava iedots okupantiem. Tā tas bija, un ir vēl šodien.

 13. Kas te šodien notiek visos portālos? Vai liks vienreiz mierā Latviju un tās Latgali?! Cik var popularizēt šos murgus?! Vai te pēdējā laikā beidzot arī kādu pozitīvu ziņu būtu iespējams izlasīt?

 14. Pārstājiet kūDīt un naidot tautu! Kādam ļoti gribas Latvijas iedzīvotājus sasist ar pierēm kopā, lai aiz stūra slepus priecātos un berzētu rokas. Ļoti apšaubāms pētījums.

 15. Draņķi.
  Jau pats šādas pētījums ir noziegums.
  Bet, no otras puses, vismaz tagad zināms, cik neliešu līdzās.

 16. daļa "krievvalodīgo" ir .. Atbildēt

  Viss, kas viņiem dzīvē interesē, ir IMPĒRIJA.

 17. Kas ir krievvalodīgie? Vai Latvijā dzīvojošie krievijas pilsoņi, kuriem latviešu valodas nezināšana nebūtu pārmetums? Vai tomēr tie ir krievi, kas visu mūžu nodzīvojuši Latvijā, bet latviešu valodu tā arī nav iemācījušies, jo akli ticējuši visādiem saskaņas centru darboņiem un viņu priekšskrējējiem, ka valodu mācīties nevajag? Kad beidzot lietas tiks sauktas īstajos vārdos?

 18. Naturalizējiet, naturalizējiet… Vēl uzdāviniet pilsonību uz 100 gadi visiem

 19. Vai tā ir tā daļa, kuriem Latvijas valdošie gatavojas piešķirt pilsonību bez nosacījumiem?

 20. labi raksturo nepilsoņu struktūru: 70% atvaļinātie militārie pensionāri .

 21. Dažas latviski runājošas bet nedomājošas, kolorādo vaboles ar tā domāt. Skat, Saskaņas sarakstus.

 22. Kapēc šāda figņa ir jāpublicē un būtu jālasa Latvijas iedzīvotājiem?

 23. Imperialisma murgs izraadas ir dziivs. Vai tie cilveeki apzinas ko vinji veelas???

Draugiem Facebook Twitter Google+