×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Teju puse norvēģu nevēlas jaunu imigrantu uzņemšanu valstī

Foto - AFPFoto - AFP

Lai gan pēdējo divu gadu laikā norvēģu attieksme pret imigrantiem ir nedaudz uzlabojusies, joprojām teju puse apjautāto norvēģu nevēlas jaunu iebraucēju uzņemšanu valstī, secināts jaunākajā pētījumā.

Kā vēsta tīmekļa medijs “The Local”, 46 procenti norvēģu uzskata, ka integrācijas process nepilda savas funkcijas. Pirms diviem gadiem šis rādītājs bija trīs procentus augstāks. Tikmēr 2005. gadā neapmierinātību ar to, kā iebraucēji pielāgojas dzīvei Norvēģijā, izteica tikai 37 procenti.

46 procenti norvēģu arī iebilst pret jaunu imigrantu uzņemšanu valstī. Vēl 2010. gadā šādās domās bija 53 procenti. Nedaudz vairāk kā trešā daļa no kopumā apjautātajiem 1440 cilvēkiem imigrāciju uzskata par nopietnu apdraudējumu Norvēģijas nacionālajām vērtībām. 2010. gadā šis rādītājs bija par desmit procentiem augstāks. Turklāt 40 procenti respondentu nevēlētos dzīvot rajonā, kur mīt liels skaits imigrantu.

40 procentiem norvēģu ir skeptiska attieksme pret musulmaņiem. Šis rādītājs kopš 2010. gadā sarucis par 11 procentiem. Vairākums apjautāto arī uzskata, ka pašiem iebraucējiem būtu jāuzņemas atbildība par integrāciju, tostarp darba atrašanu un norvēģu valodas apgūšanu. Kopumā Norvēģijā dzīvo 650 tūkstoši pirmās un otrās paaudzes imigrantu. Iebraucēju skaits kopš 2000. gada pieaudzis vairāk nekā divkārt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+