×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Teju puse valsts iedzīvotāju būtu gatavi ar ieročiem aizstāvēt Latviju (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Teju puse valsts aptaujāto iedzīvotāju ir gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, liecina aizvadītā gada novembrī pēc Aizsardzības ministrijas (AM) pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Kopumā 40% pētījuma dalībnieku atbildējuši, ka nepieciešamības gadījumā būtu gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, tajā skaitā “pilnībā” gatavi to darīt būtu 15%. Savukārt 44% respondentu atzina, ka to nedarītu, tostarp “pilnībā” nebūtu gatavi to darīt 24%.

Apgalvojumam “nepieciešamības gadījumā es esmu gatavs cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju” biežāk atbalstu pauda vīrieši, jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem, aptaujātie ar pamatizglītību, respondenti ar Latvijas pilsonību, pētījuma dalībnieki ar latviešu sarunvalodu ģimenē, privātajā sektorā nodarbinātie, iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem, Vidzemē uz Zemgalē, kā arī laukos dzīvojošie.

To, ka nebūtu gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, biežāk atzina sievietes, aptaujātie, kuriem ir 61 gads un vairāk, pētījuma dalībnieki ar krievu sarunvalodu ģimenē, respondenti bez Latvijas pilsonības, nestrādājošie un publiskajā sektorā nodarbinātie, iedzīvotāji ar vidējiem un vidēji zemiem ienākumiem, kā arī Kurzemē dzīvojošie.

Salīdzinoši 2014.gadā veiktajā aptaujā 39% respondentu norādījuši, ka nepieciešamības gadījumā būtu gatavi cīnīties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Latviju, tajā skaitā “pilnībā” gatavi to darīt būtu 13%. Savukārt 46% respondentu atzina, ka to nedarītu, tostarp “pilnībā” nebūtu gatavi to darīt 23,2%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. kā tas izpaudīsies ? Atbildēt

  Runāt var visu ko !
  Vai valstij ir kaut pus-miljona plinšu, ko dot rokās aizstāvjiem, vai iztiksim ar tautasdziesmām un skaitīsim mantru: mēs esam stipri, mēs esam vareni ??
  Un savu stiprumu pēcāk rādīsim taigā cērtot ar cirvi kokus ?

  • Katram piedzērušajam zaļajam vīriņam stāvēsim pretī un
   dziedāsim tautas dziesmu: – mūs aizsargās 5.pants … –
   Vai vēl labāk: – Mēs paaugstinājām ierēdņiem algas … –
   Raše ta neguļ uz ausīm ,bet kaļ dzelzi kamēr karsta !

  • Prihvatizācijas izpriecas beigušās Atbildēt

   Laiks ķerties pie darba !
   Kaut to pašu priHvatizēto saglabāt savā īpašumā ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+