×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Teju trešdaļa iedzīvotāju domā, ka no Latvijas kultūras jomām lielākie panākumi pasaulē ir mūzikai

vestards_simkus_32

Gandrīz trešdaļa jeb 31% Latvijas iedzīvotāju domā, ka no Latvijas kultūras jomām lielākie panākumi pasaulē ir mūzikai, rāda jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

Lūgti norādīt, kurai Latvijas kultūras jomai ir lielākie panākumi pasaulē, 31% minēja mūziku, 11% aptaujāto atzīmēja festivālus. Savukārt 7% aptaujāto lielākos sasniegumus pasaulē piedēvēja Latvijas kino. Tikpat liels aptaujāto skaits – 7% – atzīmēja arī teātri.

No aptaujātajiem 5% minēja arhitektūru, 5% nosauca vizuālo mākslu, 3% – dizainu.

Desmitā daļa aptaujāto pauda viedokli, ka nevienai Latvijas kultūras jomai nav panākumu pasaulē.

Savukārt 19% aptaujāto nebija viedokļa, kurai Latvijas kultūras jomai ir vislielākie panākumi pasaulē.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Latvijas Radošo savienību padomes valdes locekles filmu mākslinieces Ievas Romanovas ieskatā, ir dīvaini, ka 10% respondentu apgalvo, ka nevienai kultūras jomai nav pasaules panākumu, bet 19% nav konkrēta viedokļa par to. “Tātad gandrīz trešdaļai sabiedrības nav intereses par kultūras panākumiem, kas ir mūsu lepnums, domājams – pašapziņas vairotājs,” aptaujas rezultātus komentē Romanova.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Jaunākās aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 8.maija līdz 21.maijam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāts 1001 respondents vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+