Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

Teksasā drīkstēs nēsāt ieroci augstskolā (6)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Ieroču nēsāšanas piekritēju kustības atbalstītājs pie Teksasas universitātes Ostinā.

Teksasa kļuvusi par astoto ASV štatu, kur augstskolās atļauts ienest šaujamieročus. Stājies spēkā štata likums, kas sabiedriski finansētās augstskolās ļauj ienest noslēptus šaujamieročus, lai arī skolas var noteikt ierobežojumus konkrētām telpām.

1995. gada likums ļāva šaujamieroci atklāti ienest studentu pilsētiņas teritorijā, bet ne pašā augstskolas ēkā. Teksasas universitātes Ostinā prezidents Gregorijs Fenvess uzsvēra, ka izmaiņas noteikumos neko daudz augstskolas dzīvē nemainīs. Tomēr trīs šīs augstskolas pasniedzēji vērsušies tiesā, uzskatot, ka pārkāpta viņu vārda brīvība, jo ar šaujamieročiem bruņoti studenti var radīt baiļu atmosfēru un slāpēt brīvu ideju apmaiņu. Divi pasniedzēji jauno noteikumu dēļ jau ir aizgājuši no darba Ostinā. Savukārt jauno noteikumu aizstāvji uzskata, ka noslēpti šaujamieroči augstskolās uzlabos studentu un pasniedzēju drošību, ļaujot ātrāk apturēt bruņotus uzbrukumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. savukārt, lai nodrošinātu pienācīgo ciņu pret mācībspēkiem, profesori varēs braukt tankos:)

  2. “Savukārt jauno noteikumu aizstāvji uzskata, ka noslēpti šaujamieroči augstskolās uzlabos studentu un pasniedzēju drošību, ļaujot ātrāk apturēt bruņotus uzbrukumus.”

    Es arī tā uzskatu + uzskatu, ka vismaz pasniedzējam tā jādara obligātā kārtā.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+