×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Teksasā drīkstēs nēsāt ieroci augstskolā (6)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Ieroču nēsāšanas piekritēju kustības atbalstītājs pie Teksasas universitātes Ostinā.

Teksasa kļuvusi par astoto ASV štatu, kur augstskolās atļauts ienest šaujamieročus. Stājies spēkā štata likums, kas sabiedriski finansētās augstskolās ļauj ienest noslēptus šaujamieročus, lai arī skolas var noteikt ierobežojumus konkrētām telpām.

1995. gada likums ļāva šaujamieroci atklāti ienest studentu pilsētiņas teritorijā, bet ne pašā augstskolas ēkā. Teksasas universitātes Ostinā prezidents Gregorijs Fenvess uzsvēra, ka izmaiņas noteikumos neko daudz augstskolas dzīvē nemainīs. Tomēr trīs šīs augstskolas pasniedzēji vērsušies tiesā, uzskatot, ka pārkāpta viņu vārda brīvība, jo ar šaujamieročiem bruņoti studenti var radīt baiļu atmosfēru un slāpēt brīvu ideju apmaiņu. Divi pasniedzēji jauno noteikumu dēļ jau ir aizgājuši no darba Ostinā. Savukārt jauno noteikumu aizstāvji uzskata, ka noslēpti šaujamieroči augstskolās uzlabos studentu un pasniedzēju drošību, ļaujot ātrāk apturēt bruņotus uzbrukumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. savukārt, lai nodrošinātu pienācīgo ciņu pret mācībspēkiem, profesori varēs braukt tankos:)

 2. “Savukārt jauno noteikumu aizstāvji uzskata, ka noslēpti šaujamieroči augstskolās uzlabos studentu un pasniedzēju drošību, ļaujot ātrāk apturēt bruņotus uzbrukumus.”

  Es arī tā uzskatu + uzskatu, ka vismaz pasniedzējam tā jādara obligātā kārtā.

  • ES a ripekrīE

  • Dabiski, es ar piekrītu, vienīgi ar noteikumu:
   – obligātā kārtā komplektā ar šaujamo līdzi jānēsā cirvis, runga un vismaz 45 centimetru duncis (asaru gāzes baloniņus, roku dzelžus un gāzmasku somā, nemaz nepieminu – tas tak pats par sevi saprotams).

Draugiem Facebook Twitter Google+