Pasaulē

Teksasā plūdu ūdeņi pārrāvuši dambi; izsludināta obligāta evakuācija 1

Foto EPA/LETA

Plūdu ūdeņi ASV Teksasas štatā pārrāvuši aizsargdambi uz dienvidiem no Hjūstonas, otrdien pavēstīja amatpersonas, mudinot iedzīvotājus pamest šo apvidu nekavējoties.

“Dambis pie Kolumbijas ezeriem ir pārrauts,” Brazorijas apgabala administrācija pavēstījusi tviterī. “Dodieties prom tūlīt!”

Kolumbijas ezeru apvidus atrodas uz dienvidiem no Hjūstonas, kur vētras “Hārvijs” izraisīto plūdu dēļ daudzi pilsētas rajoni jau četras dienas slīgst ūdenī.

Brazorijas apgabala tiesnesis “izdevis rīkojumu par visu iedzīvotāju obligātu evakuāciju apvidū, kas atrodas uz rietumiem no štata 288.šosejas un uz dienvidiem no štata 6.šosejas”, teikts paziņojumā apgabala tīmekļa vietnē.

Paziņojumā norādīts, ka ir tikai viens ceļš, kā pamest šo apvidu.

Galerijas nosaukums

“Cita evakuācijas ceļa no Brazorijas apgabala nav,” uzsvērts paziņojumā, kurā arī norādīts, ka štata šoseja “nebūs atvērta bezgalīgi un kļūs neizbraucama lietus un upes plūdu dēļ”.

Vienas no ASV vēsturē spēcīgākajām lietusgāzēm faktiski paralizējušas Hjūstonu, un pagaidām nav gaidāma situācijas uzlabošanās, jo tiek prognozēts, ka nokrišņi turpināsies. Līdz šim apstiprināti vismaz trīs nāves gadījumi, kurus, domājams, izraisījis “Hārvijs”.

LA.lv